Jak za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych podgrzać wodę na placu budowy?

Branża budowlana ze względu na swoja specyfikę narażona jest na duże ilości różnego rodzaju zabrudzeń takich jak błoto, piach, osady cementowe, smary i inne tłuste zabrudzenia, które najłatwiej usunąć podgrzaną wodą pod wysokim ciśnieniem.

Jak za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych podgrzać wodę na placu budowy?

Urządzenia wysokociśnieniowe od Kärcher 

Utrzymywanie sprzętu budowlanego w czystości zdecydowanie przedłuża ich żywotność i stanowi świetną wizytówkę firmy. Dodatkowo należy pamiętać, że pojazdy opuszczające teren budowy powinny być czyste. Czas który poświęcamy na czyszczenie maszyn budowlanych i pojazdów nie może wpływać na terminy i powodować niechcianych opóźnień.

W nowoczesnym budownictwie potrzebne są rozwiązania, które pozwolą czyścić szybko i sprawnie. Urządzenia wysokociśnieniowe cieszą się ogromną popularnością w wielu gałęziach przemysłu, również w budownictwie.

Pozwalają na sprawne czyszczenie, gwarantują oszczędność czasu, redukują ilość zużywanej wody, a co za tym idzie gwarantują wymierne oszczędności. Proste w obsłudze, solidne i mobilne, z możliwością podawania środków czyszczących - urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher stanowią doskonałe wsparcie podczas nawet najcięższych prac.

Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody - HDS W ofercie Kärcher można znaleźć urządzenia klasy HDS z możliwością podgrzewania wody. Kotły tych urządzeń podgrzewają wodę poprzez spalanie oleju napędowego, opałowego, biodiesla jak również mogą być wyposażone w kotły elektryczne, które można wykorzystywać w pomieszczeniach zamkniętych.

Przy pełnej wydajności i poziomie ciśnienia roboczego, woda pod wysokim ciśnieniem jest podgrzewana do maksymalnie 85° C. Przez zmniejszenie ilości wody, wytwarzana jest w nagrzewnicy do 155° C para wodna, która również idealnie nadaje się do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni.

Zalety wysokiej temperatury wody Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu procesu czyszczenia i poprawia jego skuteczność. Oprócz działania mechanicznego (strumień wody pod wysokim ciśnieniem: punktowy, płaski, obrotowy), działania chemicznego i czasu, temperatura jest jednym z czterech współzależnych parametrów, które składają się na sukces procesu czyszczenia.

Mycie wysokociśnieniowe przy użyciu ciepłej wody sprawia, że ​​brud i smary (oleje, tłuszcze) szybciej odspajane są od powierzchni oraz usuwane. Każdy wzrost o 10° C temperatury przyspiesza procesy chemiczne oraz zmniejsza o połowę czas reakcji.

Praktyczne przykłady zastosowania począwszy od garażu lub warsztatu samochodowego po duże zakłady przemysłowe, pokazują, że używanie ciepłej wody może zmniejszyć całkowity czas czyszczenia nawet o 40%.

Prowadzi to do obniżenia kosztów pracy. Innym kluczowym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem urządzeń z podgrzewaniem wody jest skrócony czas suszenia. Powierzchnie, które są czyszczone ciepłą wodą pozostają w stanie lekkiego podgrzania i dlatego wysychają szybciej.

Niezwykle wydajne Najważniejszą zaletą urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody jest ich wysoki poziom efektywności ekonomicznej. Realne korzyści widoczne są wtedy, gdy urządzenie jest regularnie wykorzystywane przez firmy.

Im dłużej i częściej korzysta się z urządzenia, tym bardziej oczywista staje się przewaga korzyści ekonomicznych. Urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody może kosztować co najmniej dwa razy więcej niż urządzenie bez podgrzewania wody z porównywalnymi parametrami pracy (ciśnieniem roboczym i wydatkiem wody) Jednak dzięki niższym kosztom pracy i eksploatacji, koszt zakupu jest bardzo szybko amortyzowany. 

Opracowanie: redakcja budownictwob2b

Źródło i zdjęcia: Kärcher 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE