Jak zaplanować wygodną strefę zmywania w kuchni?

Kuchenna strefa zmywania to coś więcej niż zlewozmywak i zmywarka. Wbrew pozorom, wykonujemy w niej naprawdę wiele zadań. Co powinno się w niej znaleźć? I jak sprawić, by sprzątanie nie było utrapieniem?

Jak zaplanować wygodną strefę zmywania w kuchni?

Strefa zmywania to jedno z podstawowych miejsc w kuchni. Tu nie tylko zmywamy naczynia, ale też wykonujemy szereg innych czynności związanych z przygotowaniem posiłku i sprzątaniem po nim. Tu płuczemy owoce i warzywa, cedzimy makaron i odlewamy ziemniaki. Tu w końcu zazwyczaj organizujemy punkt segregacji odpadów. Jak sprawić, by strefa zmywania była funkcjonalna i wygodna? Przede wszystkim, starannie ją przemyśleć i wyposażyć w sprytne rozwiązania i akcesoria.

Wybór sprzętów do strefy zmywania

Szukając sprzętów do strefy zmywania zazwyczaj koncentrujemy się na zmywarce. Wszak zakup AGD wiąże się z największym wydatkiem. Sprawdzamy dostępne modele urządzeń, porównujemy parametry i ceny. A przecież, na uwagę zasługują również i inne elementy. Dla przykładu zakup zlewozmywaka także warto dokładnie przemyśleć. Do wyboru mamy przecież wiele różnych materiałów (kamień, stal, konglomerat), wymiarów i kształtów (modele z ociekaczem i bez, jedno i wielokomorowe). To, na jaki się zdecydujemy, będzie miało wpływ na komfort użytkowania.

Zadbać należy również o otoczenie samego zlewu. Przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod nim - ta wokół syfonu, pozostaje zazwyczaj niewykorzystana. A szkoda, bo to doskonałe miejsce do przechowywania drobiazgów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym szufladom Comfort Box REJS, możemy sprytnie zagospodarować miejsce wokół rur. Możemy tu schować akcesoria potrzebne do sprzątania, tabletki do zmywarki lub gąbki.

- Nawet jeśli rzadko zmywamy ręcznie, nieodzownym elementem w kuchni jest również ociekarka. Do wyboru mamy tradycyjne modele z drutu - montowane w szafkach górnych, lub ustawiane na blacie, jedno lub dwupoziomowe. Warte uwagi jest również rozwiązanie z linii Multi - ociekarka schowana w szufladzie.

- To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku kuchni, w której nie ma górnej zabudowy, lub w sytuacji, gdy z różnych względów nie chcemy montować ociekarki zbyt wysoko lub w widocznym miejscu. Model ten jest łatwy w czyszczeniu - tackę można bez problemu wyjąć i opróżnić, a przede wszystkim bardzo łatwo dostępny - nawet gdy korzystają z niego małe dzieci - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Kuchnia z meblami firmy Rejs

Planowanie otoczenia zlewozmywaka

Organizując strefę zmywania warto również zaplanować otoczenie zlewozmywaka. Umyte kubki lub ręcznik papierowy możemy powiesić na relingach. Warto też zdecydować się na rozwiązania, które pomogą nam ukryć, np. ściereczki, czy uporządkować środki czystości. Pomoże nam w tym podblatowe Cargo Mini REJS. Cargo dostępne jest w kilku wymiarach i konfiguracjach - z wieszaczkami na ściereczki, a także z koszykami na butelki i pojemniki różnych rozmiarów. Pełny wysuw mechanizmów, nawet tych wąskich - kilkunastocentymetrowych, ułatwi znalezienie potrzebnego detergentu i utrzymanie ładu.

Nowoczesne akcesoria meblowe pomogą też zagospodarować szafkę pod zlewozmywakiem - tą, w której zazwyczaj umieszczamy kosz na śmieci. Zamiast pojedynczego wiaderka, warto zdecydować się na system do segregowania odpadów REJS. Wysuwane zestawy pojemników są łatwo dostępne, co znacząco ułatwia selekcję bez ryzyka pobrudzenia kuchni. Do wyboru mamy zestawy o różnej licznie i pojemności poszczególnych koszy. Dzięki temu możemy dostosować go do naszych potrzeb.

Źródło i zdjęcia: Rejs

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT