Jakie szuflady wybrać do kuchni?

Szuflada szufladzie nierówna. Są takie, które wręcz stworzone są do przechowywania drobiazgów i takie na duże produkty. Są na wskroś nowoczesne i z urokiem stylu retro. Na szczęście, w ofercie REJS jest ich tak wiele, że każdy może wybrać idealną dla siebie.

Jakie szuflady wybrać do kuchni?

Bez dwóch zdań systemy wysuwne - w tym szuflady, to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w meblach kuchennych. I to nie tylko dlatego, że dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów - po wysunięciu szuflady wszystko mamy w zasięgu wzroku i ręki. I nie tylko dlatego, że dzięki nowoczesnym prowadnicom, systemom miękkiego dociągu i cichego domyku gwarantują komfort użytkowania.

Szuflady są praktyczne przede wszystkim z tego powodu, że znacznie ułatwiają zorganizowanie i utrzymanie porządku w kuchennych szafkach. A w tych nie brakuje przecież produktów, które "lubią bałagan" - bardzo małych (np. sztućce czy korkociąg), jak i dość dużych (zastawa i garnki), o trudnym do ułożenia kształcie (tłuczek, lejek, tarka, przykrywki) i takich, które często się gubią (zapałki, otwieracze do puszek, a nawet zapasowe klucze).

- Kluczem do zaprowadzenia porządku w kuchennych szufladach jest odpowiednia ich organizacja. Najpierw musimy przemyśleć, co gdzie chcemy trzymać. Co przyda nam się w strefie gotowania (np. sztućce i przyprawy), co w strefie zmywania (tabletki do zmywarki, zapasowe gąbki, worki na śmieci), a co w strefie przechowywania. Gdy już sobie odpowiemy na to pytanie, pozostaje tylko dobranie typu i rozmiaru szuflady - głębsze na większe produkty, płytsze na drobniejsze - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Slim Box

Wybór szuflady

A trzeba zaznaczyć, że jest z czego wybierać, gdyż firma REJS oferuje szuflady w różnych wariantach, rozmiarach i opcjach wykończenia.

W ofercie znajdują się systemy szuflad Comfort Box, Slim Box, Variant Multi, a także modele w stylu vintage. Dwa pierwsze systemy - Comfort Box i Slim Box dostępne są w kilku wysokościach (CB 86, 140, 164 i 204 mm, zaś SB 89, 121 i 185 mm), kilku głębokościach i dowolnej szerokości.

Można wybrać system w kolorze białym lub srebrnym (CB), a także białym lub antracytowym (SB). Dodatkowo Comfort Box oferowane są również w wersji pod zlewozmywak. Odpowiednie uwzględniające syfon wyprofilowanie pozwala maksymalnie wykorzystać dotychczas marnowaną przestrzeń.

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać szuflady frontowe, gdzie każda z nich ma oddzielny front widoczny na zewnątrz lub też - wewnętrzne - za jednym frontem schowanych jest kilka niezależnych szuflad.

- Ale to nie wszystko. Szuflady wewnętrzne Slim Box dostępne są z frontem metalowym lub szklanym, zaś Comfort Box - z relingami okrągłymi lub prostokątnymi. Do każdej z szuflad można dobrać funkcjonalne systemy organizacji. Wykonane z tworzywa wkłady na sztućce lub słoiki na przyprawy, poręczne uchwyty na talerze, maty antypoślizgowe, a przede wszystkim relingi i ścianki, które pozwalają podzielić wnętrze szuflad i posegregować znajdujące się w nich przedmioty. Dzięki temu nic się nie przesunie, nie pomiesza i nie zniszczy - wyjaśnia Damian Rybak.

- Co ważne, raz ustawiony system organizacji w każdej chwili można przesunąć i dostosować do zmieniających się oczekiwań.

Szuflady ażurowe

Uzupełnieniem systemów szuflad REJS są wykonane z drutu, ażurowe modele z linii Variant Multi. I tu do wyboru są modele w dwóch wysokościach (140 i 235 mm) i o różnych szerokościach (do szafek o szer. 600, 800 i 900 mm). Ażurowe szuflady to idealne miejsce do przechowywania pokrywek, dużych naczyń (patelni, garnków), a także produktów, które wymagają cyrkulacji powietrza.

Szuflada Multi niska

- Na uwagę zasługuje szuflada Multi z wyprofilowaną ociekarką. To wygodne rozwiązanie w kuchniach, w których nie ma górnej zabudowy. To również ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sięgać wysoko, a także dla dzieci uczących się pierwszych obowiązków w kuchni. Wykonaną z drutu ociekarkę łatwo utrzymać w czystości – tackę na wodę łatwo wyjąć i opróżnić. Wykonany z drutu stelaż wystarczy umyć z dodatkiem detergentu - mówi Damian Rybak.

A dla tych, którzy cenią sobie styl retro i marzą o urokliwej, przytulnej kuchennej aranżacji, REJS poleca szuflady wiklinowe. Modele o wysokości 12 lub 21 cm pasują do szafek o szerokości 40, 45, 50 lub 60 cm. Montuje się je na drewnianych prowadnicach lub ustawia na otwartych półkach jako kosze. To świetne miejsce do przechowywania warzyw, pieczywa, a także najróżniejszych kuchennych skarbów i akcesoriów.

Źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE