Wymiana baterii kuchennej - oszczędzaj wodę oraz plastik!

Lato to okres, w którym wiele osób przeprowadza remonty. Nie trzeba jednak zanadto obciążać domowego budżetu, aby dodać wnętrzom funkcjonalności – często małe zmiany przynoszą największe efekty. Prostym i ekologicznym ulepszeniem jest wymiana baterii kuchennej.

Wymiana baterii kuchennej - oszczędzaj wodę oraz plastik!

Woda w plastikowych butelkach

Woda w plastikowych butelkach często znajduje się na liście zakupów jako podstawowy i niezastąpiony produkt. Jednak gdy spojrzymy na kupowanie wody butelkowanej z szerszej perspektywy, szybko zauważymy, że to zupełnie nieopłacalne rozwiązanie.

Choć jednorazowo zakup pojedynczej wody może wydawać się niewielkim kosztem, to w budżecie miesięcznym wychodzi już całkiem sporo. Załóżmy, że zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi powinniśmy wypijać około 1,5 litra wody dziennie. Tym bardziej latem, kiedy nawadnianie się jest bardzo ważne.

Oznacza to, że każdego miesiąca musimy kupić aż 30 plastikowych butelek. A to tylko wynik dla jednej osoby! Jeśli pomnożymy tą ilość przez 4-osobową rodzinę, okazuje się, że w ciągu tygodnia do naszych domów przynosimy ok. 5 zgrzewek wody.

Kupowanie wody butelkowanej ma również negatywny wpływ na środowisko, przede wszystkim ze względu na generowanie dużej ilości plastiku. Wracając w obliczeniach do 4-osobowej rodziny, rocznie może ona wygenerować nawet 70 kg plastikowych odpadów tylko z butelek PET po wodzie mineralnej!

To naprawdę ogromne ilości, które przemnożone przez tysiące gospodarstw domowych sprawiają, że dosłownie toniemy w plastiku. A przecież, by napić się wody, wystarczy tylko odkręcić kran.

Bateria w filtrem zamiast wody w butelkach

Ograniczenie plastikowych odpadów to ważne wyzwanie XXI wieku. Wyeliminowanie śmieci to długi proces, ale warto zacząć od małych kroków dla dobra naszej planety. Jednym z nich może być zrezygnowanie z kupowania butelkowanej wody – to duża zmiana zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Jak to zrobić? Wystarczy zmienić swoją baterię kuchenną na Mungo od KFA Armatura z funkcją filtrowania wody. Dołączony filtr 1-mikronowy HYDRO+ z blokiem węglowym skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i metale ciężkie. Dodatkowo redukuje smak i zapach chloru, nie usuwając niezbędnych minerałów, które są ważne dla zdrowej wody pitnej.

Wkład filtrujący Mungo montuje się pod zlewem, co oznacza, że jest całkowicie niewidoczny i  nie zajmuje miejsca na blacie, w przeciwieństwie do dzbanka filtrującego. Żywotność filtra wynosi aż 6 miesięcy lub 6000 litrów wody. Oznacza to, że jeden filtr może zastąpić aż 4000 butelek wody o pojemności 1,5 litra.

Dodatkowo bateria Mungo została zaprojektowana z myślą o niskim zużyciu wody, wynoszącym zaledwie 7,5 litra na minutę. To kolejny krok w kierunku oszczędności w domu i mniejszego zużycia zasobów.

Jak używać baterię filtrującą wodę?

Po poprawnym zamontowaniu baterii filtrującej, wszystko sprowadza się do umieszczenia szklanki pod wylewką i naciśnięcia przycisku znajdującego się na jej przedniej części. I tyle! To nie tylko ogromna oszczędność, ale także wygoda, ponieważ kiedy chce się pić, wystarczy odkręcić kran, unikając chodzenia do sklepu, noszenia ciężkich zgrzewek i wyrzucania śmieci.

Szczególnie latem, kiedy pragnienie jest większe, taki nieograniczony dostęp do przyjemnie chłodnej, czystej i doskonałej w smaku wody jest naprawdę bezcenny.

Na wszelkie wyjścia polecamy również zaopatrzyć się w butelkę, z której można korzystać bez końca. Sięgnij po model wykonany ze stali, który – zwłaszcza w przypadku podwójnych ścianek – rewelacyjnie izoluje napój, sprawiając, że nawet w upalny dzień woda pozostaje chłodna i pyszna.

Taka butelka może być również przydatna zimą, doskonale sprawdzając się przy gorącej kawie czy herbacie. Świetnym wyborem jest też butelka wykonana z lekkiego szkła.

Design i komfort - bateria idealnie dopasowana

Nie da się zaprzeczyć, że funkcjonalność to tylko jedna strona medalu - bateria kuchenna musi również prezentować się atrakcyjnie. Mungo to połączenie praktycznych zalet z nowoczesnym i uniwersalnym wzornictwem, które doskonale komponuje się z każdym stylem wnętrza.

Kolor chromu idealnie pasuje do sprzętów kuchennych ze stali nierdzewnej, a czarne detale nadają całości charakteru. Do tego prosta forma, dyskretnie ulokowany przycisk uruchamiający strumień filtrowany i smukły, ergonomiczny uchwyt, zapewniający komfort użytkowania.

W 2020 roku unikalny design baterii Mungo został nagrodzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego prestiżowym wyróżnieniem Dobry Wzór.

Letnie metamorfozy wnętrz w sezonie remontowym mogą być bardzo proste. Wystarczy wymiana baterii kuchennej na Mungo od KFA Armatura. Dzięki niej woda w plastikowych butelkach stanie się przeszłością.

Dla świadomego i ekologicznego stylu życia, lepiej sięgnąć właśnie po wodę filtrowaną. To oszczędność pieniędzy, większa swoboda i świeża woda zawsze na wyciągnięcie ręki. To rozwiązanie jest prostsze i tańsze, niż się wydaje! Wystarczy w letnim sezonie remontowym wymienić baterię kuchenną na Mungo.

Baterię Mungo możesz kupić TUTAJ.


źródło i zdjęcia: KFA Armatura

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT