Dlaczego warto wybrać systemy cargo do kuchni i spiżarni?

W polskich kuchniach coraz częściej montowane są systemy cargo, czyli systemy wysuwanych półek. Rosnąca popularność nie dziwi, bowiem umożliwiają znacznie lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapewniają wygodny dostęp do przechowywanych produktów. Oto siedem powodów, dlaczego warto postawić na systemy cargo. 

Dlaczego warto wybrać systemy cargo do kuchni i spiżarni?

Powód pierwszy - dodatkowa przestrzeń na zapasy

Gromadzenie zapasów to dobry nawyk, szczególnie w obecnym czasie. Dodatkowe opakowanie mąki, makaronu czy ryżu może przydać się w najmniej spodziewanym momencie – tylko gdzie przechowywać te wszystkie rzeczy? Szafki nie zawsze się sprawdzają, głęboka przestrzeń sprzyja upychaniu produktów bez ładu i składu, a porządek w mgnieniu oka zamienia się w bałagan i trudno jest cokolwiek znaleźć. Szafka z systemem cargo DISPENSA bez problemu pomieści duże ilości zapasów i pozwoli wygodnie je poukładać – jak w praktycznej, domowej spiżarni, uwalniając przy tym resztę mebli od nadmiaru żywności i zwalniając miejsce na garnki, naczynia i małe AGD.

Powód drugi - wszystkie przedmioty w jednym miejscu

Jeśli wybierzesz wysokie cargo, z pewnością zmieścisz w jednym miejscu wszystkie tzw. suche zapasy. Pojemne systemy to duża i ergonomiczna powierzchnia do przechowywania, która, w zależności od modelu, utrzyma nawet do 100 kg załadunku. Taką spiżarkę warto zlokalizować w pobliżu lodówki – dzięki temu podczas gotowania wszystkie produkty spożywcze, świeże i suche, będziesz miał pod ręką. Co ważne, wnętrze szafki cargo można dopasować do swoich wymagań, regulując odstępy między koszykami, dzięki systemowi haczyków oraz używając dodatkowych akcesoriów, takich jak praktyczne pojemniki. Dzięki temu cargo pomieści zarówno wysokie butelki, jak i mniejsze opakowania, a także drobne torebki z przyprawami. Każdy produkt zyska swoje miejsce, a Ty będziesz mógł maksymalnie zagospodarować przestrzeń.

System cargo może utrzymać obciążenie nawet 100 kilogramów fot. PEKA Sp. z o.o.
 

Powód trzeci - doskonały dostęp do przedmiotów

Tradycyjne szafki bywają niezbyt funkcjonalne – o ile produkty ustawione z przodu łatwo dojrzeć i można szybko po nie sięgnąć, o tyle poszukiwanie żywności, którą kupiło się w ramach zapasów i odłożyło do tyłu, czy na najwyższe półki, bywa problematyczne. Cargo rozwiązuje te problemy – jednym ruchem wysuwa się całą jego zawartość i zyskuje dostęp do wszystkich niezbędnych produktów. Możesz więc swobodnie zacząć gotować, nie tracąc czasu na szukanie żywności po zakamarkach wszystkich szafek, a także szybko przygotować listę zakupów, wiedząc dokładnie, co już masz i czego jeszcze brakuje.

Powód czwarty - możliwość dopasowania systemu do własnych potrzeb

Każda kuchnia jest inna, tak jak potrzeby korzystającej z niej rodziny, dlatego bardzo ważne jest, by dopasować rozmiar i typ systemu cargo do indywidualnych potrzeb. W zależności od powierzchni kuchni i liczebności rodziny, przeznacz na cargo wysoką szafkę o odpowiednich wymiarach. Na szczególną uwagę zasługują systemy marki Peka: DISPENSA oraz TANDEM. Czym się różnią?

DISPENSA to klasyczne, wysuwane cargo przeznaczone do wąskich modułów – sprawdzi się nawet w najwęższych wnękach o szerokości 15 cm. Maksymalne wykorzystanie powierzchni w takiej szafce jeszcze nigdy nie było tak proste! Wnętrze cargo można dopasować do swoich potrzeb, regulując wysokość koszy. To świetny sposób na stworzenie funkcjonalnej spiżarni nawet w małej kuchni. DISPENSA dostępna jest w różnych wysokościach – od 90 do 230 cm. Co ważne, wraz ze zwiększeniem wymiarów systemu, zwiększa się również ilość koszy w komplecie. Wybierając takie cargo, możesz stworzyć wysoki słupek lub moduł medium. Cargo płynnie wysuwa się z szafki, aż łagodnie zatrzyma się przed korpusem. Wyhamowuje też przy zamykaniu, co zwiększa wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Ten model utrzyma nawet 100 kg załadunku.

System cargo DISPENSA fot. PEKA Sp. z o.o.

Cargo TANDEM przyda się w większych kuchniach, gdzie można pozwolić sobie na umieszczenie systemu w szafce o szerokości 60 cm. TANDEM pozwala umieścić produkty nie tylko na półkach wewnętrznych, ale także na drzwiach – podobnie, jak w lodówce. Wewnętrzne półki można przewieszać na ramie z haczykami, dowolnie dopasowując ich położenie do typu przechowywanych w systemie produktów. Otwierając szafkę, tylne półki przybliżają się do przodu, więc łatwo sięgnąć nawet w najgłębsze zakamarki spiżarki. System TANDEM udźwignie aż 85 kg zapasów! Jeśli rodzina jest spora, a co za tym idzie – jedzenia również jest więcej – warto zdecydować się na umieszczenie dwóch systemów obok siebie, tworząc jeszcze bardziej pakowny TANDEM Depot.

System cargo TANDEM fot. PEKA Sp. z o.o.
 

Powód piąty - maksymalne wykorzystanie wąskiej przestrzeni?

Wąskie wnęki bywają trudne do zagospodarowania – nawet umieszczając tam głęboką szafkę, na półkach będzie trudno cokolwiek znaleźć, dostęp do produktów umieszczonych z tyłu będzie problematyczny, a utrzymanie porządku bardzo trudne. Na szczęście nawet w wąskiej przestrzeni można umieścić funkcjonalne cargo, które da się wygodnie wysunąć, zyskując dostęp do wszystkich przechowywanych tam produktów. Wystarczy szafka o szerokości 15, 20 lub 25 cm, by zamienić wąską i niepraktyczną przestrzeń w funkcjonalną spiżarnię. Najpopularniejsze są jednak moduły 30 i 40 cm.

Powód szósty - poprawa ergonomii w kuchni

Gdy żywność poukładana jest w różnych szafkach, to łatwo zapomnieć, gdzie schowaliśmy dany produkt. Stawiając na cargo, a dodatkowo umieszczając szafki tuż obok lodówki, wszystko będzie w jednej strefie – nie trzeba już zbierać składników z różnych schowków, szafek i szuflad. Wystarczy jednym ruchem wysunąć całą zawartość. 

Umieszczając systemy cargo obok lodówki pozwoli mieć wszystkie produkty spożywcze w zasięgu ręki fot. PEKA Sp. z o.o.

Powód siódmy - łatwiejsze robienie zakupów

Jak często robimy zakupy? Raz w tygodniu, a może częściej? Przygotowując listę, niejeden raz szperamy po szafkach, zastanawiając się czego nam trzeba. Chowając spore zapasy na półkach, w różnych szafkach oraz szufladach, można odnaleźć kilka opakowań tych samych rzeczy, z których część jest już przeterminowana. Nie ma w tym nic dziwnego – przechowując jedzenie w taki sposób, można bardzo łatwo coś przeoczyć. Cargo rozwiązuje takie problemy, ponieważ wszystkie produkty są na widoku – dzięki temu zużywamy je na bieżąco i nie będziemy dokonywać powtórnych zakupów, wydając więcej pieniędzy, niż to koniecznie.

Systemy cargo doskonale sprawdzą się w przypadku licznej rodzinyfot. PEKA Sp. z o.o.

Praktyczne systemy to przede wszystkim przejrzystość, ułatwiony dostęp do zapasów i idealne dopasowanie do potrzeb domowników. Nie bez znaczenia pozostaje również design i estetyka takiego przechowywania, a także łatwość utrzymania porządku. Szafki cargo są naprawdę wygodne – wystarczy spojrzeć, ile mają zalet i zastanowić się, jak pozytywnie te atuty mogą wpłynąć na codzienne korzystanie z kuchni.

źródło i zdjęcia: Peka

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT