Jak dobrać zestaw armatury podtynkowej, by zachwycił estetyką?

W łazienkach, w których króluje oszczędne wzornictwo, dąży się z reguły do wizualnego eliminowania zbędnych elementów. Jednym z rozwiązań sprzyjających tego typu praktyce jest armatura podtynkowa, w konstrukcji której podłączenia zostają zabudowane w ściennych wnękach. Jak dobrać zestaw, by zachwycił estetyką?

Jak dobrać zestaw armatury podtynkowej, by zachwycił estetyką?

Zestawy armatury podtynkowej to rozwiązanie, które od kilku sezonów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. O jego popularności decyduje przede wszystkim oszczędna, nowoczesna estetyka i funkcjonalność. Wśród praktycznych stron tego typu wyposażenia wyróżnia się zarówno jego trwałość, jak i możliwość zaoszczędzenia przestrzeni w ograniczonych metrażowo łazienkach.

Poprzez zabudowę przyłączeń instalacyjnych i korpusu baterii, widoczny pozostaje jedynie uchwyt oraz ozdobna rozeta, co znacząco ułatwia sprzątanie. Elementy schowane w ściennej wnęce nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne i długotrwałe działanie wilgoci. Zabudowanie znacznej części baterii pozwala także na zaoszczędzenie miejsca w kabinie prysznicowej, która zyskuje tym sposobem na przestronności. Jak zadbać o to, by wybrane modele pasowały do łazienki zarówno pod względem ergonomii, jak i wzornictwa?

Przestrzeń i wygoda - w kabinie prysznicowej

Wybór natryskowego zestawu podtynkowego daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Samodzielne łączenie poszczególnych elementów – głowicy natryskowej, ramienia mocującego oraz baterii pozwala na skomponowanie wyposażenia, które w pełni zrealizuje potrzeby każdego z domowników i dopasuje się do wystroju wnętrza. Aby zharmonizować wszystkie części pod względem funkcjonalności, warto decydować się na ich zakup z oferty jednego producenta.

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze wyposażenia kabiny prysznicowej jest jego trwałość i odporność na stały kontakt z wodą. W przypadku baterii natryskowej warto zwrócić uwagę na rodzaj wykończenia. Długotrwałą estetykę armatury zapewnia np. pokrycie chromowane, gwarantujące ochronę przed działaniem wilgoci.

W przypadku głowicy natryskowej, solidność działania zapewni system samodzielnego oczyszczania osadów kamiennych typu easy clean. Takie rozwiązanie zwiększy żywotność urządzenia nawet w przypadku stałego kontaktu z twardą wodą. Aby natrysk spełniał zróżnicowane potrzeby kilku domowników, warto aby był on wyposażony w regulację intensywności strumienia – od łagodnie masującego do intensywnego bicza wodnego.

Wydajność i elegancja - przy wannie

We wnętrzach łazienkowych wanna jest często elementem najbardziej przyciągającym uwagę. Dopasowana do niej armatura ma więc nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale także dekoracyjne. zestaw podtynkowy powinien składać się z baterii, natrysku przesuwnego oraz osobnego wylotu. Taki zestaw umożliwi zarówno wzięcie relaksującej kąpieli, jak i szybkiego prysznica. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu rozwiązania?

Kwestią kluczową dla funkcjonalności wannowej baterii podtynkowej jest obecność łącznika natrysku, który umożliwi wygodne zamontowanie osobnego prysznica oraz zagwarantuje dobry przepływ wody. Parametr ten wpływa na tempo napełniania wanny i ma szczególne znaczenie, jeśli wśród domowników są zwolennicy częstych kąpieli.

Ważny jest także dobór poszczególnych elementów pod względem estetycznym. Istotne znaczenie odgrywa tu dopasowanie rodzaju i kolorystyki powłoki zewnętrznej baterii, wylotu oraz natrysku. W nowoczesnych łazienkach szczególnie dobrze sprawdza się wykończenie chromowane o eleganckim połysku.

Ostatnim elementem zestawu podtynkowego jest natrysk. Przy wannie warto zamontować model przesuwny, który umożliwi regulację wysokości zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkowników.

Przygotuj się do montażu

Ze względu na zabudowę sporej części armatury, instalacja rozwiązań podtynkowych nierzadko wiąże się z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu. Tego typu zestawy montuje się bowiem jeszcze przed wyłożeniem glazury. W przypadku baterii natryskowej, po ustaleniu dokładnego miejsca umocowania, należy doprowadzić tam podłączenia z zimną oraz ciepłą wodą tak, aby były one umieszczone kolejno po prawej i lewej stronie. Następnie wykuwamy w ścianie wnękę o głębokości podanej na opakowaniu i mocujemy w niej korpus baterii. Kolejnym krokiem jest montaż przewodu instalacyjnego z natryskiem.

Wygodę użytkowania zagwarantuje umiejscowienie głowicy natryskowej na wysokości ok. 210 cm, licząc od dna brodzika. Po takich przygotowaniach przeprowadzamy prace wykończeniowe, by po wyłożeniu glazury móc zamontować elementy natynkowe, czyli uchwyt baterii oraz ozdobną rozetę. Montaż podtynkowej baterii wannowej przebiega w podobny sposób. W ściennej wnęce, do przyłączeń wody mocujemy korpus, a następnie rurami łączymy go z niezależnie montowaną wylewką wody oraz natryskiem. Po sprawdzeniu szczelności instalacji, przykrywamy elementy podtynkowe glazurą.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT