TOP 10 narzędzi dla glazurników według RUBI

Każdy profesjonalny glazurnik wie, że w cięciu i układaniu płytek ceramicznych chodzi przede wszystkim o świetny rezultat. A jak wiadomo, aby otrzymać atrakcyjny efekt, nie obędzie się bez doświadczenia i wprawnego oka fachowca, który wie, jak rozplanować układ i połączyć płytki o różnych fakturach i grubościach. Jednak jest jeszcze jeden szczegół, który wpływa na wynik pracy glazurnika. Chodzi o narzędzia używane w pracach remontowych.

TOP 10 narzędzi dla glazurników według RUBI

Odpowiednio dobrane narzędzia do układania płytek nie tylko skrócą czas potrzebny na ukończenie projektu, ale również zadbają o ich długotrwałe wykorzystanie, będąc odpornymi na uszkodzenia przez różnego rodzaju materiały.

Mając to wszystko na uwadze, przygotowaliśmy listę 10 niezbędnych narzędzi glazurnika, które zapewnią idealne wykończenie płytek i które każdy fachowiec powinien mieć w swoim zestawie.

1. PRZECINARKA RĘCZNA DO PŁYTEK

Jednym z kluczowych narzędzi, których potrzebujesz, jest niezawodna, ręczna maszynka do płytek. Precyzyjna, poręczna i łatwa w obsłudze - taka, która potrafi zamienić nawet najbardziej mozolną pracę w czystą przyjemność. Ręczna przecinarka do glazury nie zajmuje dużo miejsca, zapewnia szybkie cięcie. Całą operację wraz ze zmianą ustawienia wysokości łamacza można przeprowadzić tylko jedną ręką. Cięcie jest czyste i precyzyjne, bez względu na to, czy pracujesz z ceramiką, terakotą czy gresem.

Rozmiar płytki nie jest problemem, dlatego że przecinarki mają różne wymiary od 40 cm aż do 155 cm długości cięcia. Podwójne prowadnice zapewniają lepszą widoczność podczas cięcia i łamania, a możliwość łatwej wymiany noża pozwala na jego dobry dobór do aktualnie układanych płytek.

Rubi oferuje najszerszą gamę przecinarek ręcznych - od lekkiej TS-MAX do najbardziej zaawansowanej przecinarki ręcznej dostępnej na rynku, jaką jest TZ.

Przecinarka RUBI TZ.

2. PRZECINARKI ELEKTRYCZNE

Większość prac związanych z układaniem płytek wymaga ich idealnego dopasowania podczas układania. Stąd precyzyjne cięcie jest tak ważne. Tutaj z pomocą przychodzi profesjonalna przecinarka elektryczna, która poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym cięciem prostym czy fazowaniem różnych materiałów, takich jak ceramika, gres czy nawet marmur i granit.

Model DC-250 to doskonałe narzędzie. Inną ciekawą opcją jest DU-200-EVO - poręczna przecinarka w przypadku niewielkich prac remontowych czy też okazjonalnego cięcia materiałów ceramicznych.

3. TARCZE DIAMENTOWE

Wybór odpowiedniej tarczy jest gwarancją oczekiwanych efektów. W pierwszej kolejności musimy wiedzieć, jaki materiał będziemy ciąć i czy ma być to cięcie na sucho czy na mokro.

W temacie tarcz, jedną z wartych uwagi propozycją, jest tarcza diamentowa CPC z obrzeżem ciągłym, polecana do cięcia płytek gresowych o grubości mniejszej niż 25 mm. Inną ciekawą opcją jest tarcza diamentowa CEV z obrzeżem ciągłym do płytek ściennych i podłogowych.

Jeśli jednak szukasz tarczy do cięcia twardych materiałów, takich jak: granit, terakota, klinkier, cegła ogniotrwała, łupki czy gres, to tarcza diamentowa Turbo Viper - TVH jest tym, czego potrzebujesz. W zestawieniu tym nie może zabraknąć oczywiście tarczy diamentowej TPI typu turbo do cięć płytek gresowych pod kątem.

4. WIERTŁA DIAMENTOWE

Może zdarzyć się, że będziesz musiał wywiercić otwór w płytkach na zaworki, pod puszki elektryczne czy inne przyłącza wodne. Wiercenie wymaga najwyższej precyzji i stosowania wysokiej jakości narzędzi, aby zapewnić wykonanie gładkiego otworu bez ryzyka uszkodzenia pozostałej części płytki.

Wiertła są dostępne pojedynczo, ale warto rozważyć ideę wyposażenia się w cały zestaw do wiercenia. Zawiera on przede wszystkim wiertła o najczęściej stosowanych średnicach, pozwalające wycinać otwory o różnych rozmiarach w dowolnego rodzaju płytkach ceramicznych lub w kamieniu naturalnym - łatwo, szybko i bezpiecznie. Ponadto w skład dużych zestawów wchodzi prowadnica na przyssawce przeznaczona do centrowania i pozycjonowania koronek, która raz na zawsze eliminuje konieczność stosowania wierteł prowadzących.

Jeśli szukasz zestawu wierteł diamentowych, dzięki którym unikniesz kurzu i hałasu, to koronki diamentowe do wiercenia na mokro są rozwiązaniem dla Ciebie. Koronki do wiercenia mają dodatkowe boczne otwory, które poprawiają chłodzenie oraz ułatwiają także usuwanie pozostałości po każdym wywierconym otworze.

Niemniej jednak, dzięki nowej prowadnicy ZERO DUST, kurz nie jest już problem podczas używania diamentowych wierteł Dry Gres przy cięciu na sucho. Po podłączeniu do niej odkurzacza prowadnica utrzymuje się w wybranym miejscu i pochłania praktycznie cały kurz powstający podczas wiercenia.

RUBI Easy Gres. 

5. MIESZARKA ELEKTRYCZNA

Mieszarka elektryczna to kolejne kluczowe narzędzie stosowane przy klejeniu płytek ceramicznych. To właśnie dzięki temu urządzeniu można uzyskać prawidłowo wymieszaną zaprawę, która zapewnia klejenie bez późniejszych poprawek. Mieszarki elektryczne różnią się między sobą mocą silnika, ilością biegów czy też możliwością stosowania mieszadeł o coraz większych średnicach. Doskonale nadają się do mieszania cementu, klejów, farb, żywicy i innych materiałów. Pamiętaj zawsze o dobraniu odpowiedniego mieszadła do rodzaju mieszanego materiału.

Mieszarka elektryczna RUBIMIX-9 N.

6. POJEMNIKI GUMOWE

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć wiadra gumowego. Przyda się do mieszania czy transportu zaprawy lub innych materiałów budowlanych. Ponadto czyszczenie takiego gumowego wiadra (nawet w przypadku zaschniętego kleju) jest dużo łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku wiader plastikowych. 

7. PACE PROSTE I ZĘBATE

Prawidłowo nałożona zaprawa pozwala na równomierne przyleganie płytek do ściany czy podłogi. Przy zakupie pacy upewnij się, że wybrałeś jej odpowiedni rozmiar, aby uzyskać optymalne pokrycie i profesjonalny rezultat. Lekka, wytrzymała, o odpowiednim kształcie i ułatwiająca aplikację zaprawy. Do wyboru masz pace z wycięciami kwadratowymi, prostokątnymi, trójkątnymi lub półokrągłymi, które można dobrać do każdego rodzaju kleju i rozmiaru układanych płytek.

8. PACE GUMOWE

Fugowanie jest kolejnym ważnym etapem w procesie układania płytek. Prawidłowo wykonane fugowanie nie tylko scala całą powierzchnię z ułożonych płytek, ale też przyczynia się do doskonałego finalnego efektu wizualnego. Do wypełnienia fugą przestrzeni między płytkami polecamy pace gumowe. Elastyczna, gumowa podkładka połączona z uchwytem w kształcie litery C, bez względu na poziom twardości czy grubości, zapewnia najlepsze wykończenie.

9. SYSTEM POZIOMOWANIA PŁYTEK

System poziomowania płytek jest stosowany w celu uniknięcia uskoków między płytkami oraz wyeliminowania konieczności poprawek. System znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces układania płytek. Szybki system poziomowania płytek Tile Level Quick został zaprojektowany z myślą o wszechstronnym zastosowaniu zarówno w przypadku płytek podłogowych, jak i płytek ściennych.

Tym, co szczególnie go wyróżnia to technika regulacji nacisku szczypcami w zależności od grubości płytki. Dzięki temu Tile Level Quick zapobiega przemieszczaniu się schnących płytek i gwarantuje równomierne ich ułożenie. W uzupełnieniu do profesjonalnego systemu paskowo-kapturkowego oferujemy również system klinowy DELTA, którego stosowanie jest bardzo intuicyjne i niezwykle łatwe. Kleszcze wchodzącego w skład zestawu startowego pomagają dopchnąć kliny w przypadku stosowania na płytkach grubszych i większych, a ich gumowe osłony chronią płytki przed porysowaniem.

10. KRZYŻYKI

Kilka dekad temu glazurnicy, aby zapewnić idealne rozłożenie płytek stosowali najróżniejsze rozwiązania, takie jak: liny, śruby czy gwoździe. Te czasy na szczęście już minęły i dziś z pomocą przychodzą nam krzyżyki i kliny. Nie tylko zapewniają perfekcyjnie równie odległości między płytkami, ale także możliwość układania ich w ciekawe wzory.

Jakie jest idealne rozwiązanie? To oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać najpopularniejsze rozwiązanie, to należy zaproponować krzyżyki o grubości 2 mm, które posłużą zarówno przy układaniu płytek wielkoformatowych, jak i płytek rektyfikowanych ściennych czy podłogowych o cienkich spoinach. Kropkę nad i stawia solidna konstrukcja krzyżyków, która została zaprojektowana w celu uzyskania idealnej powtarzalności rozmiaru oraz zapewnienia większej odporności na zginanie i zgniatanie.

Doświadczenie, zaangażowanie i wysokiej jakości narzędzia wyróżniają prawdziwego profesjonalistę w tej branży, a osiągnięte, dzięki tym czynnikom, efekty tylko to potwierdzają.

Źródło, zdjęcia, filmy: RUBI

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT