Kotwy termiczne Schöck Isolink® typ F-S do elewacji wentylowanej

Firma Schöck, wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Isolink® typ F-S zastępujące jednocześnie konsole podkonstrukcji elewacji wentylowanej oraz kotwy montażowe. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Kotwy termiczne Schöck Isolink® typ F-S do elewacji wentylowanej

Fasady wentylowane znajdują zastosowanie w niemal we wszystkich rodzajach budynków. Można je stosować w nowo wznoszonych, remontowanych i termomodernizowanych budynkach. Fasady wentylowane muszą spełniać zadania estetyczne, nadając bryle budynku odpowiedni charakter, wpisując ją w otaczające ją środowisko, zapewniając jednocześnie wymaganą przepisami szczelność i izolacyjność termiczną. Izolacja ta zapewniona jest poprzez zastosowanie warstwy materiału izolacyjnego o grubości wynikającej z obliczeń termicznych.

Czy można zmniejszyć grubość warstwy izolacji termicznej?

W dużej mierze na grubość izolacji termicznej, zastosowanej w fasadach wentylowanych, wpływają punktowe mostki termiczne, które tworzą się w miejscu mocowania podkonstrukcji elewacji wentylowanej do ścian zewnętrznych budynku. Eliminacja wpływu tych mostków umożliwia zmniejszenie grubości warstwy izolacji termicznej.

Można to uzyskać albo poprzez zmniejszenie powierzchni styku elementów mocujących. albo poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów o niskiej przewodności cieplnej. Takim materiałem jest pręt kompozytowy Combar®, z którego zbudowane są kotwy termiczne Isolink® typ F-S. Kotwy te pełnią funkcję konsoli do mocowania podkonstrukcji pod płyty elewacyjne, jak i kotew montażowych.

Bardzo niska przewodność cieplna prętów Combar®, potwierdzona certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych, umożliwia nieuwzględnianie kotew Isolink® typ F-S przy określaniu wymaganej grubości izolacji termicznej.

Schöck Isolink® typ F-S to łącznik eliminujący termiczne mostki punktowe w fasadach wentylowanych, fot. Schöck Bauteile GmbH, Abdruck honorarfrei.

Co daje zmniejszenie grubości izolacji termicznej?

Rozmiar działki budowlanej i jej kształt, a także wymagania Warunków Technicznych wpływają na kształtowanie bryły budynku i na wielkość powierzchni użytkowej. Gęsta zabudowa naszych miast i zmniejszająca się ilość atrakcyjnych działek, powoduje, że deweloperzy decydują się na wznoszenie budynków na działkach o skomplikowanych kształtach. Architekci starają się „wycisnąć” jak najwięcej powierzchni z budynku, który jest maksymalnie wpasowany w działkę.

Pocienienie izolacji termicznej na wszystkich elewacjach budynku, nawet o niepozorne kilka centymetrów, daje dodatkową powierzchnię na każdej kondygnacji budynku, co przekłada się ostatecznie na dodatkowe zyski inwestora. Zastosowanie kotew Isolink® typ F-S firmy Schöck daje wymierny i mierzalny efekt już w fazie koncepcyjnej inwestycji budowlanej.

Źródło i zdjęcia: Schöck 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT