Działania Kanuf Insulation na rzecz ochrony klimatu

Rok 2021 obfitował w różne ekstremalne zjawiska pogodowe - tragiczne powodzie, rozległe pożary czy silne cyklony. Mroźna zima oraz upalne lato dały o sobie znać w różnych regionach świata. Knauf Insulation aktywnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które jeszcze bardziej pomogą ograniczyć emisję dwutlenku węgla generowaną przez budynki mieszkalne i użytkowe.

Działania Kanuf Insulation na rzecz ochrony klimatu

Budynki odpowiadają za 36% emisji dwutlenku węgla

Raport opracowany przez naukowców z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), wyjaśnia, że ​​jeśli nie nastąpi trwała redukcja emisji gazów cieplarnianych, "ograniczenie ocieplenia o 1,5ºC będzie poza zasięgiem".

Knauf Insulation realizuje strategię zrównoważonego rozwoju For a better world - to przesłanie szczególnie podkreślane podczas Światowego Tygodnia Budownictwa Ekologicznego, który koncentruje się na #BuildingResilience dla zmian klimatycznych, ludzi i gospodarek.

Ponieważ budynki odpowiadają za 36% emisji dwutlenku węgla w Europie, konsekwentnie prowadzimy kampanię na rzecz renowacji budynków, która ma być centralnym elementem polityki Unii Europejskiej do 2050 r. Europa ma ambicje, by stać się pierwszym kontynentem o zerowej emisji dwutlenku węgla na świecie - komentuje David Ducarme, Group Chief Operating Officer w Knauf Insulation. 

David Ducarme podczas wirtualnego szczytu BUILD UPON2
David Ducarme wziął udział jako prelegent w sesji "Budowanie rozpędu prywatnego i publicznego za falą renowacji UE" podczas wirtualnego szczytu BUILD UPON2. Fot. Kanuf Insluation

Jakość renowacji budynków ma znaczenie

Oczekuje się, że rynek remontowy będzie się szybko rozwijał. W Knauf Insulation z zadowoleniem przyjęto plany Komisji Europejskiej dotyczące renowacji 35 milionów budynków do 2030 r., renowacji 3% wszystkich budynków publicznych każdego roku oraz kierowanie dochodów z systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 na projekty dotyczące działań na rzecz klimatu, takie jak inicjatywy remontowe. Jednakże ważne jest, aby jakość prac renowacyjnych i materiałów zapewniały rzeczywistą wydajność i widoczne, mierzalne rezultaty, za które klienci są gotowi zapłacić. Dbałość o szczegóły podczas modernizacji ma kluczowe znaczenie. Konieczne jest obiektywne zmierzenie wyników prac renowacyjnych pod kątem osiągniętych oszczędności energii i emisji. Innymi słowy, zapewnienie wymiernych, rzeczywistych wyników wydajności zapewnia wysoką jakość pracy.

W 2019 roku utworzono firmę Knauf Energy Solutions, aby lepiej zrozumieć kwestie renowacji budynków i zapewnić kompleksową obsługę, która zagwarantuje jakość wykonania, standardy instalacji i wysokiej jakości materiały, na które zasługują nasi klienci.

Jak możemy to osiągnąć? Musimy skoncentrować się na jakości, aby zaoferować usługę, której ludzie będą mogli zaufać i zapewnić jasne ramy regulacyjne, które wzmocnią to zaufanie - dodaje David Ducarme.

Jak Kanuf Insulation wspiera dbanie o środowisko?

Opierając się na tej zasadzie, rewizja dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków w Europie pod koniec tego roku daje możliwość wprowadzenia standardu gruntownej renowacji i minimalnych standardów dotyczących charakterystyki energetycznej budynków.

Aby zapewnić powodzenie wszelkich standardów, kluczowe jest zaufanie do wyników renowacji i dlatego Knauf Insulation wzywa również do zharmonizowanego systemu certyfikacji UE dla liczników efektywności energetycznej. Marka Knauf Insulation zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla poprzez minimalizację wpływu naszych produktów i procesów produkcyjnych na środowisko. Cele Kanuf jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w produktach o 15% do 2025 r. w porównaniu z 2019 r., który opiera się na sukcesie w redukcji emisji o 23% w ciągu dekady od 2010 do 2020 r.

Od instalacji paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych do generowania zielonej energii na miejscu po kontrakty energetyczne z dostawcami "czystszej" energii ze źródeł wiatrowych, słonecznych i wodnych, badane są wszystkie możliwości dekarbonizacji procesów firmy, jednocześnie badając potencjał alternatywnych źródeł energii przyszłości, takich jak wodór i biogaz. Wykorzystywane są również materiały pochodzących z recyklingu do produkcji szklanej wełny mineralnej, która generuje niższe emisje niż surowce pierwotne. Kanuf pomaga również opracować nowe procesy recyklingu złomu izolacyjnego z placów budowy i rozbiórki w celu ponownego wykorzystania w naszych procesach produkcyjnych.

Nigdy też nie należy zapomnieć, że w ramach zrównoważonego rozwoju jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie najlepszych możliwych rozwiązań energooszczędnych - podsuowuje Vincent Briard, Group Sustainability Director w Knauf Insulation.

źródło i zdjęcia: Kanuf Insluation

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT