Knauf Insulation partnerem projektu Be.Eco

Knauf Insulation od dawna aktywnie angażuje się w propagowanie ekologicznego stylu życia oraz zachęcanie do dbania o środowisko naturalne. Edukacja jest kluczowa, by przyszłe pokolenia mogły żyć w komfortowych warunkach. Naturalnym krokiem było więc dołączenie do programu Be.Eco - inicjatywy kładącej nacisk na tworzenie społeczności skupionej na ekologii.

Knauf Insulation partnerem projektu Be.Eco

Knauf Insulation dołączył do programu Be.Eco

Knauf Insulation stawia na zrównoważony rozwój, czego efektem jest globalna strategia FOR A BETTER WORLD. Jej celem jest troska o ludzi (zdrowie i komfort życia), środowisko (klimat, zasoby naturalne) oraz o budynki, które mają odpowiadać na wyzwania klimatyczne. Program Be.Eco  doskonale wpisuje się w ważne dla Knauf Insulation kwestie związane z edukacją, ochroną klimatu i środowiska. Knauf pragnie robić jak najwięcej, by edukować, wspierać i działać dla środowiska.

Program BeEco jest skierowany dla nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski, stworzony z myślą o osobach, którym bliska jest edukacja ekologiczna, które chcą zdobywać wiedzę i przekazywać ją młodym. Od początku 2022 roku będą prowadzone warsztaty dla nauczycieli, przygotowania do prowadzenia lekcji i przekazywania wiedzy, która pozwoli dzieciom być jeszcze bardziej świadomymi nie tylko zagrożeń, ale przede wszystkim tego, jak im zapobiegać. Uczniowie będą także brać udział w konkursach ekologicznych. Program zakończy się zaproszeniem do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Ekologii, zaplanowanym na 22 kwietnia 2022 roku, czyli w Światowy Dzień Ziemi!

Knauf Insulation we współpracy z Fundacją Digital University i Partnerami projektu będzie starać się budować świadomość istniejących zagrożeń. Celem nadrzędnym jest pokazywać, jak każdy z nas codziennymi małymi i dużymi wyborami, może wpływać na odwrócenie negatywnych trendów. W trosce o przyszłość planety, warto zacząć od siebie już dzisiaj. Współpracując możemy to osiągnąć szybciej. Knauf Insulation zamierza wspierać projekt BeEco wiedzą i doświadczeniem, a także dzielić się ciekawostkami oraz pokazywać rozwiązania proekologiczne. 

źródło i zdjęcie: Knauf Insulation

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT