Rozwiązania Schöck wykorzystane w PRESTOVIA HOUSE

Na warszawskiej Pradze Północ powstaje inwestycja PRESTOVIA HOUSE. Budynek został ulokowany w dogodnym miejscu, zaś jego mieszkańcy będą mieli wygodny dostęp do komunikacji miejskiej oraz gwarancję bliskości z naturą. Będzie to idealny wybór dla osób lubiących ciszę, a jednocześnie ceniących szybki dojazd do i z różnych części miasta. Aby jeszcze bardziej poprawić komfort oferowanych mieszkań inwestor wykorzystał system Schöck Tronsole® oraz łączniki Schöck Isokorb®.

Rozwiązania Schöck wykorzystane w PRESTOVIA HOUSE

Rozwiązania Schöck wykorzystane w PRESTOVIA HOUSE

Moda na zdrowy tryb życia powoduje, że Polacy coraz częściej wybierają klatki schodowe zamiast podróż windą. Pandemia także się do tego trendu w dużej mierze przyczyniła. Ta zwiększona intensywność korzystania z klatek schodowych powoduje, że lokatorzy coraz częściej zwracają uwagę na dźwięki przedostające się do ich mieszkań właśnie z tych przestrzeni komunikacji ogólnej, dlatego też wszystkie klatki schodowe w inwestycji PRESTOVIA HOUSE zaprojektowane zostały w sposób spełniający wymagania polskich przepisów budowlanych i przede wszystkim zapewniający niski poziom dźwięków uderzeniowych przedostający się do mieszkań. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie systemu Schöck Tronsole®, którego poszczególne elementy odcinają akustycznie biegi i spoczniki schodowe od ścian, pełniąc jednocześnie funkcję nośną. Każdy element systemu Schöck Tronsole® charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem tłumienia dźwięków uderzeniowych co przekłada się na minimalizację poziomu dźwięków przedostających się przez ściany klatki schodowej do mieszkań i dający lokatorom komfort ciszy.

Dużą zaletą inwestycji PRESTOVIA HOUSE jest bliski kontakt z naturą fot. Schöck

Drugim ważnym i zależącym od wielu czynników zagadnieniem jest komfort cieplny. W inwestycji PRESTOVIA HOUSE zaprojektowano 162 mieszkania. Dla większości mieszkań przewidziano tarasy lub przestronne balkony. Balkon jest naturalnym przedłużeniem mieszkania i otwiera je na otaczającą budynek przyrodę, jednocześnie jednak narusza ciągłość izolacji termicznej ścian zewnętrznych budynku i  działa jak chłodnica w samochodzie – wyprowadza ciepło z wnętrza budynku i oddaje je do otoczenia. Przyspieszona ucieczka ciepła powoduje obniżenie temperatury na wewnętrznej powierzchni ściany (odczucie zimnej ściany) i może doprowadzić do skraplania się na niej pary wodnej i powstawania grzybów pleśniowych. Tradycyjne izolowanie cieplne jakim jest owijanie balkonu styropianem tylko pozornie rozwiązuje problem. Balkon pozostaje monolitycznie połączony ze stropem czyli ciepło nadal ucieka w sposób przyspieszony z mieszkania, a ucieczka ta jest dopiero spowolniona na zewnątrz budynku. Takie rozwiązanie przyczynia się też do przyspieszonej degradacji warstw wykończeniowych balkonu. Dlatego tak ważne jest prawidłowe zaprojektowanie detalu architektonicznego przejścia balkonu przez izolację ściany zewnętrznej budynku.

W inwestycji PRESTOVIA HOUSE w każdym balkonie zaprojektowano i zastosowano łączniki termiczne Schöck Isokorb®, elementy nośne i izolacyjne – zapewniające ciągłość izolacji termicznej budynku. Bardzo dobre parametry termiczne łączników Schöck Isokorb® powodują, że ucieczka ciepła z wnętrza budynku jest znacząco spowolniona – niemal do takiego poziomu jakby balkonów w ogóle nie było – rozwiązując całkowicie problemy występujące przy tradycyjnym wykonaniu balkonów. Przemyślana i poparta wieloletnimi badaniami  konstrukcja łączników zapewnia jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa balkonów wykonanych  z ich zastosowaniem.

źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT