Rozwiązania Schöck wykorzystane w gdańskiej inwestycji DOKI

Inwestycja DOKI została ulokowana na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Część apartamentów oferuje widok na industrialną infrastrukturę stoczni, część na Stare Miasto, a te od strony Europejskiego Centrum Solidarności na trzy krzyże dominujące na Placu Solidarności. Pomieszczenia mieszkalne wyposażone są również w balkony, tarasy i loggie, zaś najniższa kondygnacja w ogródki. Inwestorzy wykorzystali rozwiązania Schöck Tronsole® i Schöck Isokorb typu F.

Rozwiązania Schöck wykorzystane w gdańskiej inwestycji DOKI

Szczegóły inwestycji DOKI w dzielnicy Młode Miasto

W dzielnicy Młode Miasto powstanie łącznie 670 komfortowych mieszkań zaprojektowanych zgodnie z ergonomią oraz najnowszymi trendami architektonicznymi. Obiekt powstanie dzięki współpracy dwóch lokalnych deweloperów: Euro Styl i Torus. Lokale mieszkalne zaprojektowane zostały już od 25 do 128 m2. Wnętrza budynków zdobić będą elementy dekoracyjne nawiązujące stylistyką do materiałów wykończeniowych do tych występujących na terenie stoczni. Elegancji dodatkowo doda starannie dobrana stylowa kolorystyka. Doki, dzięki swojej centralnej lokalizacji i bliskości rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, zapewnią mieszkańcom sprawne dotarcie do ważnych miejsc w Trójmieście.

Architektura części biurowej DOKI Office fot. materiały inwestorów

Inwestor wykorzystał rozwiązania firmy Schöck nie tylko w odniesieniu do tarasów i balkonów, zadbano również o spokój i ciszę przyszłych lokatorów montując rozwiązanie redukujące dźwięki uderzeniowe na klatkach schodowych. Schöck Tronsole® minimalizuje poziom dźwięków przedostających się przez ściany do pomieszczeń sąsiadujących z klatkami schodowymi. Elementy Schöck Tronsole® są jednoczenie elementem konstrukcyjnym oraz redukującym dźwięki uderzeniowe.

źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT