Schöck Sconnex® typu W - łącznik eliminujący mostki cieplne

Od początku 2021 roku obowiązują w Polsce nowe przepisy dotyczące energooszczędnego projektowania budynków. Zredukowano o kilkanaście procent maksymalne dopuszczalne wartości współczynnika U dla zewnętrznych elementów przegrody budynku. W większym stopniu zaostrzone zostały wymagania dotyczące cząstkowych wartości wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody.

Schöck Sconnex® typu W - łącznik eliminujący mostki cieplne

Dlaczego eliminacja mostków cieplnych jest ważna?

Warunki Techniczne 2021 sprawiły, że koniecznym jest, aby projekt budynku został dokładnie przeanalizowany pod kątem wyeliminowania mostków cieplnych, które niejednokrotnie mają swój duży udział w stratach ciepła.

Powszechnie znanym jest łącznik termoizolacyjny stosowany w złączu balkonu ze stropem.

Mniej znanym łącznik eliminujący straty ciepła w złączach z pionowymi elementami żelbetowymi.

Chodzi o pionowe ścianki attykowe, pionowe balustrady w tarasach, a obecnie też o najnowsze rozwiązania eliminujące mostki cieplne w poziomych połączeniach ścian i stropów żelbetowych, łączących strefy ogrzewane i nieogrzewane budynku np. nieogrzewane podziemne parkingi nad lub pod przestrzenią ogrzewaną.

Dla takich zastosowań od niedawna firma Schöck oferuje łącznik Sconnex® typu W.

Schöck Sconnex® typu W łączy w sobie dwie bardzo ważne funkcje:

  1. zapewnia zminimalizowanie strat ciepła w złączu i bezpieczną tzn. nie zagrażającą powstaniu pleśni temperaturę na wewnętrznej powierzchni przegrody
  2. ściany będące w strefie nieogrzewanej nie wymagają już obustronnej częściowej izolacji, co stanowi ich wątpliwą ozdobę

źródło i zdjęcie: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT