Program do projektowania szczelin dylatacyjnych

Schöck udostępnia program obliczeniowy umożliwiający precyzyjne zaprojektowanie szczelin dylatacyjnych z wykorzystaniem nowego trzpienia Schöck Dorn. To pierwszy taki program, który umożliwia ocenę indywidualnych potrzeb budynku, pomaga wskazać optymalne rozwiązanie spełniające dane wymagania i dokonać obliczeń dla różnych zastosowań.

Program do projektowania szczelin dylatacyjnych

Ze względu na charakterystykę materiału, betonowe elementy konstrukcyjne - pod wpływem wahania temperatury - ulegają kurczeniu, pęcznieniu oraz pełzaniu. Powoduje to powstawanie znacznych obciążeń wynikających z naprężeń oraz może prowadzić do uszkodzeń w konstrukcji budynku. Szczeliny dylatacyjne pozwalają na swobodne odkształcenia elementów bez ryzyka powstawania rys i innych szkód budowlanych.

Trzpień LD to rozwiązanie pozwalające na stworzenie szczelin dylatacyjnych bez konieczności tworzenia dodatkowych konstrukcji wspierających. Trzpień od firmy Schöck wykonany jest ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości. Nowe rozwiązanie firmy Schöck przeznaczone jest do użytku wewnątrz budynku lub - w wersji nierdzewnej - do stosowania na zewnątrz. Wykorzystanie stali nierdzewnej pozwoliło zwiększyć nośność trzpienia o ponad 150% w porównaniu w poprzednimi rozwiązaniami firmy, a zarazem - dzięki najwyższej jakości materiałom - możliwe jest uzyskanie elementów o mniejszej średnicy. Ponadto trzpień LD od firmy jest pierwszym produktem tego typu w Europie, który otrzymał europejską ocenę techniczną ETA-16/0545 oraz posiada klasę odporności ogniowej R120.

Z myślą o projektantach i konstruktorach

Program obliczeniowy do trzpieni Schöck Dorn typu LD to duże ułatwienie i pomoc zarówno dla projektantów, jak i konstruktorów. Pozwala on na przeprowadzenie obliczeń statycznych dotyczących szczelin dylatacyjnych, przy wykonaniu których wykorzystano trzpień typu LD. Program umożliwia dokonanie obliczeń dla różnych przypadków zastosowania, np. połączeń płyta-płyta, płyta-podciąg czy płyta-ściana. Pozwoli również wskazać optymalne rozwiązanie spełniające dane wymagania - Schöck Dorn typu LD do małych i średnich obciążeń lub Schöck Dorn typu SLD do tych największych. Po wprowadzeniu wymaganych danych, takich jak rodzaj połączenia, klasa betonu, wymiary elementów i maksymalna szerokość szczeliny, program automatycznie ustala ilość i odległości trzpieni dla konkretnych sytuacji konstrukcyjnych. Wynik przedstawiany jest dodatkowo w formie graficznej przedstawiającej schemat szczeliny i może być w prosty sposób przeniesiony do formatu dxf. Wszystkie obliczenia wykonywane są zgodnie z aprobatą oraz normą PN EN 1992-1-1 (EC2).

Programy do pobrania na stronie https://www.schock.pl/pl/do-pobrania/eyJjYXRlZ29yeSI6eyIxMCI6IjEwIn0sInByb2R1Y3QiOiI2In0

źródło i i zdjęcie: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT