Stawianie ścianki działowej krok po kroku

Skuteczne wyciszenie ścian w mieszkaniu równie znacząco wpływa na komfort życia. W ofercie ISOVER znajdziemy najlepsze rozwiązania do izolacji akustycznej ścian wewnętrznych, tworzące wraz z płytami i profilami Rigips zestawy dopasowane pod względem wymiarów i parametrów, zapewniające pełny komfort.

Stawianie ścianki działowej krok po kroku

Wysokiej jakości płyty z wełny szklanej i wełny skalnej oferujemy w wielu grubościach, ich głównym atutem jest wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku osiągalny już przy grubościach nie przekraczających 10 cm.

Aku-Płyta/Akuplat+ chroni przed niepożądanymi dźwiękami powietrznymi, dzięki czemu zapewnia odpowiedni komfort akustyczny w pomieszczeniach. Już w grubości od 75 mm wzwyż osiąga najwyższy możliwy współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 1,00, co oznacza, że w 100% pochłania fale dźwiękowe. Dodatkowo produkt jest niepalny i nie osiada w przegrodzie.

Instrukcja montażu ścianki działowej krok po kroku

Przebieg ściany wyznacza się na podłodze za pomocą sznura lub lineału, zaznaczając ewentualne otwory drzwiowe. Następnie nanosi się przebieg ściany za pomocą poziomicy i łaty na otaczające ściany i stropy. Przy ścianach wyższych niż 3 m do wyznaczenia pionu należy użyć niwelatora laserowego z kompensatorem lub pionu murarskiego, gdyż poziomica nie daje dostatecznej dokładności pomiaru.
Profile UW mocuje się do posadzek i stropów za pomocą uniwersalnych elementów mocujących, rozmieszczonych max co 1 m. Dla uzyskania wymaganej dźwiękoszczelności wszystkie profile mocowane do podłoża muszą być podklejone akustyczną taśmą uszczelniającą.
Profile CW powinny mieć u góry luz min 1 cm, należy jednak pamiętać, że muszą wchodzić w górny profil UW na głębokość co najmniej 1,5 cm.
Profil słupkowy CW wkłada się najpierw w dolny profil UW, a następnie w górny. Profile słupkowe rozmieszcza się w odległości 60, 40 lub 30 cm, w zależności od zaleceń wybranego systemu. Profili CW nie mocuje się do poziomych profili UW.
Należy rozpocząć od przykręcenia płyty szerokości 120 cm, a odstęp między wkrętami powinien wynosić 20 cm. Przy pokryciu dwuwarstwowym, przy pierwszej warstwie płyt, odstęp między wkrętami powinien wynosić 75 cm. Przy mocowaniu płyty koryguje się położenie rozstawionych wcześniej profili. Należy pamiętać, iż płyty nie powinny stać na podłożu, lecz być podniesione o ok.10 mm.
Po opłytowaniu pierwszej strony ściany i ułożeniu w środku instalacji (elektrycznej lub sanitarnej) należy umieścić między profilami płyty z wełny szklanej ISOVER Aku-Płyta lub skalnej Polterm Uni. Dzięki swoim wymiarom oraz sprężystości, płyty idealnie wypełniają przestrzenie między profilami.
Należy rozpocząć od przykręcenia płyty szerokości 60 cm, tak, aby krawędzie płyt po obu stronach ściany się nie pokrywały, a ich przesuniecie względem siebie było równe rozstawowi profili słupkowych. Po zamknięciu drugiej strony ściany uzyskuje ostateczną stabilność.

Źródło, zdjęcia, film: Isover

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT