Izodom 2000 Polska - Przystępne cenowo domy wysoce energooszczędne i pasywne

Ministerstwo Gospodarki opublikowało raport "Polityka energetyczna Polski do 2030", z którego wynika, że w ciągu 15 lat ceny energii grzewczej mają wzrosnąć nawet o 45%. Jak budować, żeby dziś nie przepłacić za materiały i robociznę i przez lata cieszyć się niskimi wydatkami na energię grzewczą? Rozwiązaniem jest niezwykle energooszczędna technologia Izodom.

Izodom 2000 Polska - Przystępne cenowo domy wysoce energooszczędne i pasywne

Znana od 20 lat firma Izodom, oferująca izolujące elementy szalunkowe wprowadziła niedawno na rynek kompletny system budowlany. Trwała konstrukcja betonowa, idealnie ciągła warstwa termoizolacji o grubości 25-30 cm - od fundamentu aż po dach, zupełny brak mostków termicznych oraz możliwość budowy domu za rozsądną cenę, to główne zalety oferowanego rozwiązania.

Najnowsza oferta spełnia wyśrubowane wymagania dla domów pasywnych określone przez Niemiecki Instytut Domów Pasywnych, choć firma oferuje również tańsze, ale nadal niesamowicie energooszczędne rozwiązania.

System składa się z elementów do budowy ław i ścian fundamentowych, lub płyty fundamentowej, ponad 100 kształtek ściennych, elementów stropowych oraz nadkrokwiowej izolacji dachu. Firma bezpłatnie udostępnia wytyczne dla konstruktorów umożliwiające projektowanie lub adaptację projektu każdego budynku do wymagań technologii, oraz prowadzi bezpłatne szkolenia firm wykonawczych.

Izolacja płyty fundamentowej w standardzie pasywnym

Płyta fundamentowa to 25 cm zbrojonego betonu, wylanego w szalunku wykonanym z najtwardszego na rynku, wodoodpornego tworzywa izolacyjnego Periporu (BASF). Grubość izolacji to 25 cm, a współczynnik przenikania ciepła Uo=0,13 W/m²K. Jest to obecnie najcieplejsze rozwiązanie na polskim rynku, spełniające wymagania stawiane domom pasywnym przez niemiecki Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Sześć kształtek znajdujących się w systemie pozwala w kilka godzin zbudować szalunek i wypełnić go betonem.

Izolacja płyty fundamentowej w standardzie pasywnym

Zmniejszenie zakresu prac ziemnych i pracochłonności pozwala wznieść stan zerowy w standardzie budynku pasywnego w 3-5 dni. Koszty są porównywalne z kosztami wzniesienia tradycyjnych ław i ścian zaizolowanych 10 cm XPS.

Całkowity, szacowany koszt posadowienia budynku 100 m² na płycie Izodom (włączając prace ziemne, wszystkie materiały i robociznę) to około 33 000 zł brutto. Izodom 2000 Polska pomaga przeprojektować tradycyjne ściany i ławy na energooszczędną płytę fundamentową.

Ciepłe ściany

Oferta elementów ściennych to 100 kształtek w 4 grubościach izolacji i dwóch szerokościach rdzenia betonowego. System zawiera również specjalne kształtki do budowy narożników, belek nadprożowych i izolacji wieńca pozwalających uniknąć mostków termicznych w tych newralgicznych miejscach. Ściany zewnętrzne, wewnętrzne nośne, działowe nadają się do samodzielnej budowy, jak i do szybkiego wbudowania przez firmę wykonawczą.

Koszt robocizny

Jak korzystać z tabeli? Porównując różne technologie budowlane koniecznie porównuj wartości Uo ścian. Danych szukaj wyłącznie w dokumentach certyfikacyjnych producentów, sprawdzając, czy nie zakładają one zastosowania drogich "ciepłych zapraw", czy specjalnych klejów (ich brak bardzo obniża izolacyjność przegród i może powodować zawilgocenie ścian). Koniecznie dolicz koszt izolacji termicznej, kleju, dybli oraz podwójnej robocizny: ekip murującej i docieplającej ścianę.

Warto zauważyć, że stosowanie zwykłych płyt izolacyjnych powoduje powstawanie mostków na ich łączeniach. Tradycyjne technologie niedostatecznie chronią płaszczyznę wieńca oraz belki nadprożowe. Na koniec dobrze jest przyjrzeć się grubości przegrody.

Elementy ścienne produkowane są z grafitowego Neoporu (BASF) o najwyższej wytrzymałości i gęstości 30 g/L, co wraz z opatentowanym systemem zamków służących do łączenia ze sobą bloczków pozwala wypełniać szalunek betonem podawanym pompą - do wysokości 3 m. Nie stosuje się przy tym klamer, zapraw i klejów, co przyspiesza pracę, oraz zmniejsza koszty. Jest to jakość niespotykana dotąd na polskim rynku.

Budowa wszystkich ścian jednej kondygnacji w kilka dni stała się możliwa bez obawy o trwałość konstrukcji, jakość izolacji i koszty robocizny. Komplet elementów ściennych na dom o powierzchni użytkowej 140 m² o Uo=0,15 W/m²K to około 24000 zł, a wartość betonu to dodatkowe 9000 zł, dodając wartość robocizny okazuje się, że jest to technologia jakościowo i cenowo niemożliwa do pobicia.

Izodom 2000 Polska

Komentarze

Gość Adam Janczyński 608100146

12 Sty 2022, 11:14

Proponuję porównanie technologii HIAT I gen., dla budynku 75 m2, koszt 1 m2 wyniesie 1400,-, w cenie wszystkie instalacje, pompa ciepła, odzysk i wykorzystanie wód opadowych , wszystkie materiały recyclingowe, izolacja termiczna 34 cm, budynek spełni nzeb, czas montażu na terenie ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT