Technologia Smart OKNOPLAST do zdalnego sterowania stolarką otworową

Wietrzenie pomieszczeń podczas mrozu nie należy do przyjemnych. Podobnie negatywnym aspektem zimy bywają wysokie rachunki za ogrzewanie. A gdyby tak pokoje wietrzyły się same, zanim wrócimy z pracy? Dom może samodzielnie zadbać o odpowiednią temperaturę i cyrkulację powietrza, wystarczy wyposażyć go w system inteligentnego sterowania oknami, drzwiami i roletami. Właśnie takie rozwiązanie proponuje firma OKNOPLAST.

Technologia Smart OKNOPLAST do zdalnego sterowania stolarką otworową

Technologia Smart OKNOPLAST

Opracowana przez OKNOPLAST technologia Smart OKNOPLAST umożliwia sterowanie drzwiami, oknami i roletami za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym, pilota lub włączników naściennych.

Osoby, które wybiorą pierwszą opcję, są w stanie zarządzać poszczególnymi elementami gospodarstwa domowego zdalnie, z dowolnej lokalizacji. Dzięki temu otworzą i zamkną okna, m.in. siedząc za biurkiem w firmie. Innowacja ta daje im jednak znacznie więcej możliwości.

- System pozwala na stworzenie zaawansowanych scenariuszy, regulujących w zautomatyzowany sposób wietrzenie pomieszczeń o konkretnej porze dnia. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy pamiętać o codziennej obsłudze aplikacji.

- Co więcej, możemy zaprogramować cały mechanizm tak, by rolety zasłaniały się lub odsłaniały na podstawie danych z czujnika słonecznego rejestrującego natężenie światła i temperatury. Ma to istotny wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania domu, ponieważ naturalne oświetlenie stanowi dodatkowe źródło ciepła - tłumaczy Mike Żyrek, dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

Jak sam zaznacza, praktycznych zastosowań technologii jest jednak zdecydowanie więcej. Za pomocą aplikacji otworzymy szybko i sprawnie, np. drzwi.

System połączymy ponadto z innymi elementami inteligentnego domu, takimi jak klimatyzacja, a nawet regulacja temperatury wody w basenie.

Z kolei kiedy wybierzemy się w podróż do rodziny na święta, odpowiednio zaprogramowany Smart OKNOPLAST zadba o podniesienie rolet rano i opuszczenie ich wieczorem oraz zapalenie światła po południu na kilka godzin, tak, aby odstraszyć złodziei obserwujących mieszkania.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w domu

Zdawałoby się, że rozwiązania automatyzujące proces zarządzania domem za pomocą programu przedstawiają pełnię możliwości współczesnych technologii. W rzeczywistości elementów usprawniających codzienne funkcjonowanie dostępnych jest jednak dużo więcej.

Należy do nich, np. sterowanie stolarką otworową za pomocą głosu, a nawet wykorzystanie powierzchni okna jako powiększonego do maksimum tabletu, na którym obejrzymy film czy przeczytamy najświeższe wiadomości.

Wszystkie te innowacje przedstawiła Grupa OKNOPLAST w ciągu ostatniego roku.

- Społeczeństwo w coraz większym stopniu czerpie z nowych technologii. Na całym świecie lawinowo wzrasta liczba urządzeń korzystających z IoT. Tym samym nieuchronnie wkraczamy w erę internetu rzeczy i zadaniem producentów jest tworzenie rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby ich klientów oraz uwzględnią ich przyzwyczajenia - dodaje Mike Żyrek.

- Jako Grupa OKNOPLAST cały czas obserwujemy trendy w tym obszarze. Bierzemy je pod uwagę i analizujemy, pracując nad nowymi produktami, dzięki czemu niejednokrotnie udało nam się wyznaczyć kierunek rozwoju dla branży.

Źródło i zdjęcie: Oknoplast

FILMY OSTATNIO DODANE