Nagroda w konkursie StolArchi dla Grupy Oknoplast

W dniu 18.10.2018 r. odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki w Warszawie, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs StolArchi. W kategorii Funkcja-Innowacja zwyciężyły nawiewniki antysmogowe OKNOPLAST.

Nagroda w konkursie StolArchi dla Grupy Oknoplast

Konkurs towarzyszący eventowi na PGE Narodowym stawia na opinie praktyków, którzy wykorzystują zróżnicowane rozwiązania i technologie z zakresu stolarki otworowej. Znaleźli się wśród nich doświadczeni architekci - Waldemar Bastkowski, Bartłomiej Martens, Sylwia Melon-Szypulska, Tomasz Niedzielski oraz Iwona Sierpińska.

Przyznawali oni nagrody w trzech dziedzinach:

  • Kategoria Forma doceniać ma produkty, które charakteryzują się, zarówno przemyślaną formą, jak i wysokim poziomem wykonania.
  • Funkcja-Innowacja dotyczy z kolei tych wyrobów, które zasługują na miano przełomowych, a także ciekawych pomysłów podnoszących walory eksploatacyjne czy montażu.
  • Oddzielnym obszarem analizy zostało objęte także Wsparcie Techniczne, premiujące przedsiębiorstwa stosujące dobre praktyki w tym zakresie.

Duży sukces odniosły rozwiązania Grupy OKNOPLAST, która została doceniona aż w dwóch kategoriach.

NAGRODY DLA OKNOPLAST ZA NAWIEWNIKI ANTYSMOGOWE I OKNO LUNAR

OKNOPLAST otrzymał nagrodę za wprowadzone na rynek we współpracy z firmą Brevis w drugiej połowie 2017 roku nawiewniki antysmogowe Urbino Premium, które zatrzymują do 98% szkodliwych cząsteczek pyłu PM 10. Dzięki temu zapewniają one wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach. Montuje się je na miejscu dotychczasowego nawiewnika.

Gwarantują szybki efekt, a ich zakup i eksploatacja nie wiążą się z dużymi wydatkami, co sprawia, że pozostają one wyjątkowo praktyczne.

Jury doceniło w szczególności ich funkcjonalność oraz innowacyjność. Zwrócono również uwagę na łatwy montaż oraz natychmiastowe działanie, które czynią z nawiewników produkt przełomowy.

OKNOPLAST otrzymał ponadto wyróżnienie w kategorii Forma za designerskie okno Lunar, które w tym roku zostało zaprezentowane po raz pierwszy podczas Fensterbau Frontale w Norymberdze.

Od strony wewnętrznej jest ono pokryte niemal całkowicie szkłem, dzięki czemu materiał ten zobaczymy nawet na skrzydle okna. W ten sposób wyrób wykorzystuje potencjał przeszklenia w stu procentach, co przekłada się na niesamowity efekt wizualny.

Architekci docenili formę produktu oraz umiejętne zastosowanie nowoczesnych technologii zespalania szkła i konstruowania elementów o idealnie gładkich powierzchniach.

W ich opinii takie walory otwierają możliwości projektowania architektury stanowiącej odzwierciedlenie aktualnego stanu wiedzy i technologii, która wyróżnia się i przykuwa uwagę.

- Jesteśmy dumni, że nasze innowacje spotkały się z uznaniem specjalistów i doświadczonych praktyków. To dla nas kolejny dowód, że warto poszukiwać nowych, nieoczywistych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju rynku stolarki otworowej - powiedział Mikołaj Placek, prezes zarządu Grupy OKNOPLAST.

- Myśląc o nowych technologiach, zawsze zwracamy uwagę zarówno na formę produktu, jak i jego praktyczne zastosowanie i takie podejście przynosi najlepsze efekty.

Źródło i zdjęcie: OKNOPLAST

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT