Miejsce Grupy Oknoplast w prestiżowym rankingu londyńskiej giełdy

W najnowszym rankingu 1000 Companies to Inspire Europe londyńskiej giełdy znalazło się 30 polskich firm, w tym Grupa OKNOPLAST.

Miejsce Grupy Oknoplast w prestiżowym rankingu londyńskiej giełdy

OKNOPLAST W PRESTIŻOWYM RANKINGU LONDON STOCK EXCHANGE

Uznany w Europie ranking brytyjskiej giełdy papierów wartościowych obejmuje te przedsiębiorstwa, które już teraz mają korzystny wpływ i według prognoz w przyszłości jeszcze bardziej przyczynią się do europejskiego wzrostu gospodarczego oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy.

Jak podkreślają autorzy zestawienia, zgromadzone na jego łamach firmy wyróżniają się pod tym kątem pozytywnie na tle konkurencji i wiodą prym w reprezentowanych przez nie branżach.

Najwięcej w rankingu znalazło się przedsiębiorstw z sektora produkcji i inżynierii (20% firm), a na drugim miejscu uplasował się sektor żywności i napojów (11% firm).

Istotnym aspektem zestawienia jest ponadto innowacyjność biznesu. Podmioty reprezentujące tegoroczny ranking to aż 8000 patentów i znaków towarowych, które wspólnie tworzą siłę europejskiej przedsiębiorczości.

Trudno się dziwić, że wśród nich znalazła się również Grupa OKNOPLAST, która w ciągu 24 lat swojej działalności wprowadziła ponad 50 innowacji do swoich produktów.

- Obecność w rankingu 1000 Companies to Inspire Europe jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To zarazem dowód, że utrzymywanie najwyższej jakości i innowacyjność, która nieodłącznie wpisana jest w działalność Grupy OKNOPLAST, przynosi wymierne rezultaty nie tylko w wymiarze biznesowym, widocznym w wynikach sprzedaży czy produkcji - powiedział Mikołaj Placek, prezes zarządu Grupy OKNOPLAST.

- Jestem głęboko przekonany, że to właśnie takie nowe, unikatowe rozwiązania mają ogromny wpływ na rozwój całego sektora stolarki okiennej, a także, jak pokazuje to pozycja w brytyjskim rankingu, mogą stanowić inspirację nie tylko dla producentów okien i drzwi. To one w końcu pozwoliły nam zbudować pozycję lidera w branży okien PVC w Europie oraz niejednokrotnie kreować trendy i inspirować inne firmy w sektorze stolarki otworowej.

TRADYCJE LONDYŃSKIEJ GIEŁDY

London Stock Exchange Group (LSEG) to jedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie. Została ona założona w 1801 roku w Londynie, a jej obecna siedziba mieści się na Paternoster Square. LSEG odgrywa istotną rolę gospodarczą i społeczną, umożliwiając firmom, w tym MŚP, dostęp do funduszy na rozwój i wzrost.

Źródło i fot.: Grupa OKNOPLAST

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE