Okna Schüco FocusIng: idealne rozwiązanie do termomodernizacji

Od stycznia 2025 roku uzyskanie dofinansowania w programie Czyste Powietrze będzie możliwe jedynie przy pełnej termomodernizacji budynku, obejmującej ocieplenie przegród oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W odpowiedzi na potrzeby kompleksowych modernizacji powstały innowacyjne okna Schüco FocusIng z PVC-U, które charakteryzują się minimalną głębokością zabudowy wynoszącą 70 mm, doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła Uw, nawet poniżej 0,8 W/m2K, oraz ekologicznymi rozwiązaniami materiałowymi.

Okna Schüco FocusIng: idealne rozwiązanie do termomodernizacji

W przyszłym roku zmienią się zasady rządowego programu Czyste Powietrze. Nie będzie już można otrzymać dofinansowania wyłącznie na wymianę źródła ciepła, jeśli zapotrzebowanie budynku na energię przekracza 80 kWh/m²/rok.

Wymagana będzie kompleksowa termomodernizacja, obejmująca termoizolację ścian zewnętrznych oraz wymianę okien na nowe, spełniające co najmniej aktualne normy techniczne.

Remont budynku to poważna inwestycja, realizowana średnio raz na dekadę, dlatego warto stawiać na rozwiązania, które nie tylko poprawią jego wartość, ale także przyniosą długoterminowe korzyści.

Najlepiej wybierać technologie łączące łatwość montażu z wysoką efektywnością energetyczną i ekologiczną.

Doskonałym przykładem są nowe okna Schüco FocusIng, stworzone z myślą o projektach modernizacyjnych, które nie tylko poprawiają bilans energetyczny i ekologiczny, ale także podnoszą komfort użytkowania, zapewniając lepszą ochronę przed wiatrem, deszczem, hałasem i włamaniem.

Profil Schüco FocusIng z tworzywa z recyklingu w modnej, metalicznej okleinie.

Jakie okna zagwarantują oczekiwane efekty?

Zaostrzenie zasad programu Czyste Powietrze ma na celu przyspieszenie modernizacji energetycznej budynków. Szacuje się, że w Polsce aż 70% budynków to obiekty energochłonne i kosztowne w utrzymaniu, a tempo modernizacji jest stosunkowo wolne w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Okna i drzwi są często najsłabszymi punktami w izolacji budynku, a ich wymiana może zredukować straty energii nawet o 40%.

Popularnym wyborem są okna z PVC-U, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny i bardzo dobre parametry izolacyjne.

Należy jednak unikać inwestowania w najtańsze, niskiej jakości produkty, ponieważ mogą one szybko ulec deformacji i rozszczelnieniu, co skutkuje utratą pierwotnych właściwości.

W dzisiejszym budownictwie okna muszą spełniać wymogi izolacyjności cieplnej Uw nie gorszej niż 0,9 W/m²K. W praktyce wiele osób, przewidując wzrost kosztów energii, wybiera okna o jeszcze lepszych parametrach.

Takie rozwiązania często charakteryzują się ciężkimi, dwukomorowymi pakietami szybowymi i solidnymi wzmocnieniami, co wiąże się z większą głębokością zabudowy, sięgającą 82 mm.

Montaż takich okien w starszych budynkach wymaga stosowania specjalnych konsol i wsporników, co zwiększa zarówno koszty, jak i złożoność prac montażowych.

Alternatywą są systemy o mniejszej głębokości zabudowy, np. 70 mm, które można łatwiej zamontować w połowie grubości muru i szczelnie zaizolować. Często jednak nie oferują one wystarczających parametrów izolacyjnych, akustycznych czy wodoszczelnych.

Wszystkie te właściwości udało się jednak połączyć w innowacyjnych oknach Schüco FocusIng, które łączą wysoką efektywność energetyczną z łatwością montażu i trwałością.

System Schüco FocusIng zapewnia bogate możliwości projektowe.

Komfort na wielu płaszczyznach

Mimo niewielkiej głębokości zabudowy ościeżnicy wynoszącej 70 mm, nowe okna Schüco FocusIng oferują liczne korzyści. System pięcio- lub sześciokomorowy osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw nawet poniżej 0,8 W/m²K, co jest możliwe dzięki zwiększonej głębokości skrzydła do 76 mm oraz zastosowaniu dwukomorowych szyb o grubości nawet do 54 mm.

Ulepszona geometria komór powietrznych i wrębu szybowego zapewnia doskonałą ochronę już w wersji z podwójnym zgrzewanym uszczelnieniem przylgowym. Okna te charakteryzują się także bardzo dobrą wodoszczelnością (klasa 9A) oraz izolacyjnością akustyczną do 48 dB.

Stabilna konstrukcja pozwala na produkcję skrzydeł okiennych o maksymalnej wysokości do 2600 mm, co zapewnia lepszy dostęp światła dziennego i korzystny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

System FocusIng oferuje elastyczność, umożliwiając realizację różnych typów stolarki otworowej, w tym okien jedno- i wielodzielnych, balkonowych, bocznych drzwi wejściowych (klasa odporności na włamanie RC2) oraz okien uchylno-przesuwnych typu PAS(K).

Dodatkowo, istnieje możliwość zastosowania zintegrowanych balustrad, progów o zerowej wysokości oraz różnorodnych modeli klamek.

Klienci mogą wybierać spośród ponad 300 rodzajów oklein, w kolorach jednolitych lub imitujących różne gatunki drewna, co w połączeniu z nowoczesnym designem pozwala na harmonijną integrację okien z elewacją budynku.

Okna FocusIng doskonale sprawdzą się w każdym projekcie modernizacyjnym.

Ich dodatkowym atutem z punktu widzenia ekologii jest optymalne wykorzystanie materiału, wysoka zawartość surowca z recyklingu w rdzeniu oraz możliwość ich ponownego przetworzenia.

To nowoczesne rozwiązanie idealnie pasuje również do budynków certyfikowanych w programach środowiskowych takich jak LEED czy BREEAM.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl


Źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT