Dom marzeń z panoramicznymi oknami i tarasem

Szukanie spokoju i harmonii w codziennym życiu często prowadzi nas z dala od miejskiego zgiełku. Przebywanie w lesie, z widokiem na góry, w otoczeniu ciszy przerywanej jedynie śpiewem ptaków, to prawdziwe oderwanie się od betonowej dżungli. Powrót do korzeni, czyli dom pełen ciepła, elegancji i historii, jest tym, czego wielu z nas pragnie. Styl dworkowy idealnie wpisuje się w ten krajobraz, stając się bastionem spokoju, oferującym piękne widoki oraz komfortowe życie w harmonii z naturą.

Dom marzeń z panoramicznymi oknami i tarasem

Estetyka i naturalny urok

Drewno, szczególnie dębowe dodaje ciepła, charakteru oraz elegancji wnętrzu. Jego naturalna tekstura i kolor sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne i przyjemne dla oka. Wybór drewnianych podłóg, sufitów, okien oraz drzwi to nie tylko kwestia estetyki, to przede wszystkim praktyczność.

Solidność drewnianych produktów sprawia, że będą nam służyć przez długie lata.

Dodatkowo podłogi i sufity wykonane z tego surowca pomagają w tłumieniu dźwięków, co sprawia, że pomieszczenia są bardziej przyjemne akustycznie.

Dzięki temu możemy uniknąć problemu echa i poprawić komfort użytkowania przestrzeni. Co więcej, drewno jest materiałem ekologicznym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska, co podkreśla zrównoważony charakter życia w domu dworkowym.

Drewno, szczególnie dębowe dodaje ciepła, charakteru oraz elegancji wnętrzu.

Dom z widokiem na góry

Dom położony na wzniesieniu z widokiem na majestatyczne góry stanowi niezwykłe połączenie piękna natury i nowoczesnego designu. Aby maksymalnie wyeksponować tę wyjątkową panoramę, zastosowano innowacyjne rozwiązanie w postaci kombinacji drzwi INNOVIEW HST, umieszczonych po obu stronach patia.

Drzwi te, otwierające się na taras, pozwalają na swobodne przechodzenie z wnętrza na zewnątrz, jednocześnie zachowując harmonijny wygląd elewacji.

Zaś w środkowej części tarasu znajduje się przeszklenie stałe wykonane w stylistyce drzwi przesuwnych.

Ten zabieg pozwala na zachowanie spójności w linii profili i perfekcyjne wykończenie tarasu od strony zewnętrznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko malowniczym krajobrazem za oknami, ale także relaksować się na tarasie, w pełni oddając się urokowi otaczającej przyrody.

Dom położony na wzniesieniu z widokiem na majestatyczne góry stanowi niezwykłe połączenie piękna natury i nowoczesnego designu.

Elegancki szpros

W domach o architekturze dworkowej, drewniane okna ze szprosami odgrywają kluczową rolę w kreowaniu charakterystycznej estetyki. Szprosy, ze względu na swój elegancki wygląd i delikatne wykończenie, podkreślają niepowtarzalny charakter oraz historyczny urok budynku.

Wybór opcji w stylu weneckim dla okien INNOVIEW nadał im lekkości dzięki konstrukcji, która polega na naklejeniu drewnianych szprosów bezpośrednio na szybie, bez wewnętrznych podziałów.

Dzięki temu wygląd okien stał się bardziej subtelny, harmonijnie komponując się z całą stylistyką domu.

W domach o architekturze dworkowej, drewniane okna ze szprosami odgrywają kluczową rolę w kreowaniu charakterystycznej estetyki.

Szczypta nowoczesności

Duże przeszklenia to niewątpliwy atut domu. Jednak chcąc w pełni cieszyć ich urokiem warto wyposażyć je w markizy VMZ, które nie tylko ochronią przed nagrzewaniem pomieszczeń, ale zapewnią nam prywatność w ciągu dnia.

Równocześnie nie musimy się martwić o ingerencję w klasyczny wygląd domu. Dyskretny montaż sprawia, że markizy FAKRO po zwinięciu materiału są niewidoczne i idealnie współgrają z bryłą budynku.

Obiekt: Dom jednorodzinny
Miejsce: Limanowa

Wykorzystane produkty FAKRO:

  • Okna pionowe: IV92
  • Rodzaj drewna: DĄB
  • Kolor drewna: bezbarwny MATT
  • Kształt profilu drewna: CLASSIC

Zastosowane typy konstrukcji:

  • okna rozwierno-uchylne, okna balkonowe
  • drzwi podnoszono-przesuwne HST (schemat A)
  • konstrukcje nieotwierane
  • szprosy weneckie

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT