Wygoda i funkcjonalność - okna dachowe z napędem elektrycznym

Chcemy żyć coraz wygodniej, dlatego otaczamy się zautomatyzowanymi urządzeniami. Sterujemy domową instalacją grzewczą za pomocą pilota lub smartfona. Stolarka otworowa również idzie z duchem czasu – nowoczesne okna dachowe są wyposażone w zaawansowane systemy sterowania elektrycznego.

Wygoda i funkcjonalność - okna dachowe z napędem elektrycznym

Po co nam sterowanie elektryczne w oknach dachowych? Przecież można podejść i przekręcić klamkę. Ale co, jeśli okna są wysoko i nie da się do nich dotrzeć? Albo gdy chcemy wywietrzyć pomieszczenie, a nie ma nas w domu?

W takich sytuacjach technologia przychodzi z pomocą. Sterowanie elektryczne umożliwia bezproblemową obsługę trudno dostępnych okien, ale jego zalety można wykorzystać na co dzień w szerszym zakresie, także przy akcesoriach takich jak markizy czy rolety.

Sterowanie elektryczne - co zyskujemy?

Zdalne sterowanie oknami otwiera nowe możliwości dla nietypowych projektów architektonicznych i aranżacyjnych. Pozwala na tworzenie ciekawych zestawień okien, umieszczanie ich w szczycie dachu, nad wysoką klatką schodową czy antresolą.

Nie musimy martwić się, jak uchylić skrzydło czy zwinięcie przesłon – możemy to zrobić zdalnie. Poza praktyczną funkcjonalnością, zdalne sterowanie jest niezwykle wygodne, co jest dzisiaj bardzo cennym atutem. Możemy uchylić lub zamknąć okno oraz odsłonić bądź zasłonić roletę nie wstając z łóżka.

Gdy zostawiamy uchylone okno przed wyjściem na spacer, wiemy, że w przypadku deszczu czujniki automatycznie zamkną skrzydło, co zapewnia bezpieczeństwo poddasza.

Sprawna obsługa okien i ich akcesoriów, również zdalnie, to już nie luksus, lecz cenna zaleta ułatwiająca kontrolę nasłonecznienia i wentylacji pomieszczeń.

Warto tu nadmienić, że wysoko umieszczone okna dachowe pozwalają znacznie efektywniej niż fasadowe przewietrzyć dom w upalny dzień czy pozbyć się kuchennych zapachów – stąd warto się na takie rozwiązania decydować.

Korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu to podniesienie komfortu życia na znacznie wyższy poziom.

Okna FAKRO w wersji elektrycznej

Okna z możliwością zdalnego sterowania są wyposażone w siłownik i zasilacz, a do ich uruchomienia wystarczy podłączyć jeden przewód do sieci 230 V. Jednak trzeba zadbać o dostępność odpowiedniego zasilania.

Niezależnie od tego, czy kupujemy nowe okna elektryczne, doposażamy już istniejące w sterowniki, czy instalujemy sterowane elektrycznie dodatki, takie jak rolety czy markizy, musimy doprowadzić do nich prąd z domowej instalacji.

Jeśli nie przewidzieliśmy tego i nie chcemy niszczyć wykończonych skosów, mamy opcję wyboru okien obrotowych w wersji Solar, które są wyposażone w baterię słoneczną. Panel solarny umieszczony w górnej części ramy samodzielnie zasila napęd, eliminując potrzebę doprowadzania prądu z domu.

Okno w wersji Solar wraz z dodatkiem wewnętrznym Solar i markizą Solar tworzy pełen zestaw, który nie wymaga doprowadzenia prądu.

Do okien pasują również dodatki zaciemniające – wewnętrzna roleta ARF Solar, zewnętrzna roleta ARZ Komfort Solar oraz zewnętrzna markiza AMZ Solar. Wszystkie te dodatki mają zintegrowane akumulatory i panele solarne, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego zasilania z instalacji elektrycznej.

Różne opcje sterowania oknem

Okna dachowe FAKRO można obsługiwać zdalnie za pomocą bezprzewodowego systemu Z-Wave, przy użyciu pilota lub aplikacji, a także w technologii Wi-Fi. W obu typach sterowania dostępne są również odpowiednie dodatki do okien.

Okna Z-Wave polecane są do pomieszczeń, w których okna zamontowane są poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika.

Dzięki możliwości zainstalowania panelu zarządzania na smartfonie, możemy sterować oknami praktycznie z dowolnego miejsca na świecie.

Będąc na wakacjach, możemy sprawdzić, czy wszystko jest zamknięte, a wychodząc z pracy, uruchomić uchylanie okien i przewietrzyć dom przed powrotem.

System radiowy Wi-Fi można łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia, co w dobie rozwiązań "inteligentnych" staje się coraz bardziej popularne.

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT