Upały i owady? Żaden problem! Poznaj zintegrowane rozwiązania Schüco Perfect i AB ZDS

Ocieplenie klimatu staje się coraz bardziej odczuwalne, co sprawia, że musimy zmienić sposób, w jaki projektujemy budynki. Skuteczna ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń i rażącymi promieniami słonecznymi to coraz częściej integralny element projektowania budynków. Odpowiedzią na te potrzeby są innowacyjne systemy wbudowanych w okna, drzwi i fasady osłon przeciwsłonecznych Schüco.

Upały i owady? Żaden problem! Poznaj zintegrowane rozwiązania Schüco Perfect i AB ZDS

Efekty wzrostu średnich temperatur są coraz bardziej widoczne. Upały są dokuczliwsze, zwiększają się obszary dotknięte suszą, a przy tym przybywa gwałtownych ulew, które nie wpływają na podniesienie poziomu wód gruntowych.

Ze względu na położenie geograficzne tempo wzrostu temperatury na terytorium naszego kraju przekracza obecnie 2°C i jest wyższe od średniej globalnej wynoszącej 1,2°C. Zmiany klimatyczne wiążą się nie tylko z dyskomfortem wywołanym upałami, lecz także zniszczeniami wywołanymi nawałnicami, podtopieniami czy przerwami w dostawach prądu.

Wszystkie te zjawiska powodują, że warto na nowo przemyśleć sposób, w jaki budujemy budynki tak, by lepiej chroniły mieszkańców przed zjawiskami pogodowymi. Niezwykle ważnym aspektem jest zwłaszcza skuteczne zapobieganie przegrzewaniu się wnętrz.

Z tą myślą powstały kompleksowe rozwiązania aluminiowych okien i drzwi przesuwnych ze zintegrowaną ochroną przeciwsłoneczną Schüco Perfect oraz system wbudowanych tekstylnych osłon Schüco AB ZDS, które może posłużyć do ochrony nawet całych fasad bez względu na silny wiatr.

Okna wyposażone w osłony

Okna stają się dziś integralnym komponentem całościowego projektu gospodarki energetycznej budynku. Zwiększona powierzchnia przeszkleń od zachodu i południa ma zapewniać pasywne uzyski w miesiącach zimowych i służyć lepszemu doświetleniu wnętrz.

W sezonie letnim duże okna i drzwi przesuwne wymagają jednak skutecznych osłon zewnętrznych, które będą nie tylko zapobiegać olśnieniu, lecz także zatrzymywać promieniowanie cieplne jeszcze zanim dotrze ono do pomieszczenia.

Innowacyjne osłony tekstylne Schüco AB ZDS łączą minimalistyczny design z wysokoefektywną ochroną przed promieniowaniem cieplnym i olśnieniem. W rozwiązaniu tym rolety są całkowicie integrowane z konstrukcją aluminiowych okien Schüco AWS, drzwi przesuwnych Schüco AS PD 75.HI, ASE 67 PD oraz ASE 60/80 czy nawet całych fasad w systemie Schüco AF UDC 80.

Wyeliminowano kasety, a funkcję bocznych prowadnic przejęły ościeżnice okien, drzwi przesuwnych oraz pionowe słupy fasad. Szeroka paleta tkanin obejmuje aż 50 materiałów i kombinacji kolorystycznych, dzięki czemu można uzyskać perfekcyjnie dopasowane rozwiązanie łączące funkcjonalność i design.

W zależności od potrzeb można wybrać tkaninę nieprzezierną lub przezierną w zakresie od 0 do 14%. Innowacyjny mechanizm ZIP sprawia, że osłona jest zawsze napięta równomiernie i ma atrakcyjny wygląd.

Nie wysuwa się z prowadnic i działa bezawaryjnie nawet przy dużych rozmiarach wynoszących maksymalnie do 12 m2 w przypadku okien i fasad oraz nawet do 18 m2 w przypadku drzwi przesuwnych.

Całość konstrukcji cechuje się maksymalną wytrzymałością na napory bardzo silnego wiatru o prędkości do 25 m/s, co odpowiada sile aż 10 w skali Beauforta. Oznacza to, że osłony AB ZDS zapewniają ochronę nawet przy dużych nawałnicach.

System Schüco AB ZDS zapewnia skuteczną ochronę wszystkich przegród przeszklonych.

System Schüco Perfect

Zmiany klimatu oznaczają nie tylko większą liczbę dni z intensywnym promieniowaniem słonecznym czy porywistym wiatrem, lecz także dłuższą i intensywniejszą aktywność owadów. Efektywną i estetyczną osłonę przed insektami uwzględniono w najnowszym systemie Schüco Perfect.

Innowacyjne rozwiązanie umożliwia zintegrowanie okna aluminiowego AWS 75.SI+ i drzwi przesuwnych Schüco ASE 60/80.HI Perfect z różnymi rodzajami ochrony przeciwsłonecznej w postaci żaluzji, rolet lub tekstylnych osłon przeciwsłonecznych, którym można nadać indywidualnie wybrany kolor.

W tym samym elemencie okiennym można jednocześnie umieścić systemową moskitierę w formie pionowej rolety lub poziomej plisy. Prefabrykowany element dostarczany na plac budowy może obejmować także dopasowany kolorystycznie parapet, całoszklaną balustradę z bezpiecznego szkła czy nawet niski próg 20 mm lub zerowy próg ze skutecznym odwodnieniem liniowym.

Okna i drzwi mogą być również wyposażone w ukryte elektryczne napędy, co zwiększa ich funkcjonalność i komfort obsługi.

Prefabrykowany, wstępnie zmontowany element znacznie ułatwia nie tylko montaż, lecz także zintegrowane planowanie budynku z uwzględnieniem obciążeń grzewczych i chłodniczych.

Wpływa to pozytywnie na bilans energetyczny i komfort przebywania w pomieszczeniach nawet podczas największych upałów.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl


Źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT