Z perspektywy finansowej ogród zimowy to inwestycja, która spłaci się w przyszłości. Wysokiej jakości konstrukcja podnosi wartość domu. To także inteligentna strefa buforowa, która pozwala oszczędzać energię zarówno latem, jak i zimą.
Od ogrodu zimowego z prostym dachem jednospadowym aż po wieloboczną konstrukcję w stylu eleganckiego pawilonu - z połączenia różnych elementów wyłaniają się coraz to nowsze kształty.
Podstawowe wymiary i kąty nachylenia dachu można dostosować do indywidualnych wymagań projektowych. Ogrody zimowe Schüco są realizowane na indywidualne zamówienie z dokładnością do milimetra. W ofercie nie ma gotowych produktów o standardowych wymiarach.
Zadaszenia tarasowe: różnorodne możliwości
Kiedyś drewniane pergole i zadaszenia tarasów powodowały, że pomieszczenia były bardzo zacienione i ponure. Nowoczesne rozwiązania Schüco rozjaśniają je i wypełniają światłem. Ponadczasowy design transparentnych zadaszonych tarasów sprawia, że pasują one do każdej architektury i stają się jej atrakcyjnym akcentem.
Idealny klimat o każdej porze roku
Ogrody zimowe Schüco to nie tylko dodatkowa dawka światła i większa przestrzeń, które poprawiają samopoczucie. Wielkoformatowe przeszklenie działa podobnie jak zasobnik ciepła, obniżając zapotrzebowanie na energię doprowadzaną z zewnątrz do zasilania konwencjonalnych systemów grzewczych.
Różnica między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wewnątrz domu z ogrodem zimowym jest mniejsza, niż w przypadku domu bez ogrodu zimowego.
Tworzy on doskonałą strefę ochronną między otoczeniem a wnętrzem budynku - tak zwaną strefę buforową. Efekt ten działa zarówno w dzień, jak i w nocy - nawet w przypadku braku bezpośredniego nasłonecznienia.
Izolacyjność cieplna latem
Latem wnętrza domu mogą się bardzo nagrzewać. Dzięki osłonom przeciwsłonecznym możesz komfortowo spędzać czas w ogrodzie zimowym, nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują największe upały. Rolę osłon mogą pełnić:
- Markizy
- Zewnętrzne rolety
- Szyby przeciwsłoneczne o wysokim współczynniku odbijania promieni słonecznych zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz
- Wentylacja naturalna lub mechaniczna
Strefa buforowa zimą
Różnica między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wewnątrz domu z ogrodem zimowym jest mniejsza, niż w przypadku domu bez ogrodu zimowego.
Kiedy jest zimno, ogród zimowy tworzy doskonałą strefę ochronną między otoczeniem a wnętrzem budynku - tak zwaną strefę buforową.
Efekt ten działa zarówno w dzień, jak i w nocy - nawet w przypadku braku bezpośredniego nasłonecznienia.
Komfort: naturalna wentylacja i chłodzenie
Wysoka izolacyjności cieplna budynku przekłada się na niższe koszty zużycia energii, jednak może prowadzić do zwiększenia wilgotności powietrza, co generuje potrzebę systematycznego wietrzenia pomieszczeń.
Regularna wentylacja pozwala ograniczyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu i uniknąć rozwoju pleśni.
Okna dachowe w ogrodzie zimowym
Okna dachowe zapewniają przyjemną wymianę powietrza i zapobiegają akumulacji gorącego powietrza w słoneczne dni. Zaletami okien dachowych w ogrodzie zimowym są:
- Prosta wentylacja bez potrzeby otwierania drzwi przesuwnych
- Zapobieganie rozwojowi pleśni i akumulacji ciepła
- Prosta instalacja
Nieograniczona swoboda projektowania
Wypełniony światłem ogród zimowy zapewnia przestrzeń do odpoczynku i relaksu bez względu na warunki pogodowe.
Duży czy mały - każdy ogród zimowy Schüco jest unikatowy i zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiadał indywidualnej koncepcji i spełniał potrzeby właściciela.
Bogactwo zastosowań
Miejsce na ogród zimowy można znaleźć wszędzie, na przykład na trawniku przed salonem czy na zadaszonym tarasie.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na niewielką zabudowę czy wielokondygnacyjną konstrukcję, rozwiązania Schüco gwarantują komfort na najwyższym poziomie i korzyści związane z powiększeniem przestrzeni mieszkalnej.
Indywidualna kolorystyka
Wprowadź kolory do Twojego domu! Oferujemy szeroką paletę odcieni i tekstur, które pozwolą nadać ogrodowi zimowemu niemal dowolny wygląd. Dostępne są różne wykończenia powierzchni:
- Kolory z palety RAL
- Kolory anodowane
źródło i zdjęcia: Schüco
Komentarze