Inteligentne rozwiązania w produktach firmy DRUTEX

DRUTEX, lider w produkcji okien pionowych w Europie, wprowadził do swojej oferty inteligentne rozwiązania pozwalające na sterowanie stolarką okienno- drzwiową za pomocą smartfona, tabletu czy pilota i ich pełną integrację z systemem alarmowym w pomieszczeniu. Automatyczne systemy otwierania, zamykania, uchylania okien, drzwi i rolet wpływają na komfort i funkcjonalność użytkowania, wpisując się jednocześnie w zasady inteligentnego budownictwa.

Inteligentne rozwiązania w produktach firmy DRUTEX

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom okna, drzwi, rolety, mogą się uchylać, przesuwać, otwierać lub zamykać w wybranych porach dnia, pojedynczo lub w zintegrowanych grupach. Taki system umożliwia pełną kontrolę i nadzór nad domem czy mieszkaniem, wtedy kiedy nie ma nas w środku. Za pomocą telefonu mamy bowiem dostęp do systemów zamontowanych w domu o każdej porze dnia i nocy. W zależności od pogody można także zaprogramować automatyczne wietrzenie.

Zastosowane przez firmę DRUTEX systemy TaHoma lub Maco umożliwiają sterowanie działaniem okien za pomocą pilota i urządzeń elektronicznych posiadającym iOS lub Android, które są kompatybilne z systemami kontroli dostępu. Ma to wpływ na bezpieczeństwo domu czy mieszkania, ale także na komfort użytkowania stolarki.

System Tahoma może też dodatkowo informować o temperaturze czy sile wiatru, wykorzystując wbudowaną w niego stację pogodową. Wychodząc z domu, możemy bez obaw zostawić uchylone okno, gdyż zamknie się ono w chwili, gdy niespodziewanie spadnie deszcz. Okna wyposażone w system Tahoma mogą być również zintegrowane m.in. z oświetleniem, klimatyzacją, wentylacją czy ogrzewaniem.

AUTOMATYCZNE WIETRZENIE

W ofercie firmy DRUTEX znajdują się okna wyposażone w innowacyjne okucie activPilot Comfort PADM marki Winkhaus, które daje użytkownikowi okien zupełnie nowe możliwości w zakresie wietrzenia mieszkania czy domu. Wymiana powietrza odbywa się przez sześciomilimetrową szczelinę utworzoną pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna. To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, dzięki któremu w pomieszczeniach panuje zdrowy klimat i nie dochodzi do zawilgocenia ścian.

Wyjątkowa konstrukcja okucia sprawia, że podczas wietrzenia skrzydło jest bezpieczne zaryglowane. Do wnętrza nie przenika hałas ani nie dostają się owady, a straty energii ograniczone są do minimum.

Okucie activPilot Comfort PADM, wyposażone w napęd elektryczny, umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie okna, a wietrzenie odbywa się w zaprogramowanych cyklach bądź przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym lub pilocie. Rozwiązanie to może stanowić element całego zintegrowanego systemu inteligentnego domu.

AUTOMATYCZNE STEROWANIE DRZWIAMI WEJŚCIOWYMI

DRUTEX oferuje również nowoczesne rozwiązania inteligentnego sterowania drzwiami wejściowymi. Ich otwieranie i zamykanie jest możliwe m.in. dzięki zastosowaniu automatycznej zasuwnicy. Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Rozwiązanie to można zintegrować z systemem zamków biometrycznych z czytnikiem linii papilarnych oraz aplikacją zarządzania i kontroli dostępu zainstalowaną na tablecie czy smartfonie. Tego rodzaju systemy są dostępne zarówno w przypadku drzwi z PVC, aluminium, jak i drewna.

Wszystkie wyroby i rozwiązania, które oferuje DRUTEX, są w 100% własnymi, autorskimi systemami, stworzonymi przez dział B+R oraz biuro konstrukcyjne firmy.

Systemy inteligentne, które DRUTEX wprowadził do swojej oferty, dotyczą zarówno okien, drzwi, rolet oraz podnoszono- przesuwnych drzwi balkonowo-tarasowych Iglo-HS, którymi również można sterować za pomocą pilota, tabletu czy smartfona. Drzwi Iglo-HS z automatycznym sterowaniem okazały się hitem nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT