SOUDAL WINDOW SYSTEM - skuteczna ochrona przed wilgocią w warstwie izolacji wokół okna

Niedostateczna wentylacja pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, może prowadzić do ich zawilgocenia. Nagromadzona w powietrzu para wodna, przy pewnym poziomie nasycenia, wyrasza się w miejscach o najniższej temperaturze, np. na szybach, glifach okiennych, ścianach wokół okien, czy też na styku ścian i sufitów. Krople wody wnikają w tynk, osadzają się również na piance zastosowanej do montażu i uszczelnienia stolarki okiennej. Wilgotna warstwa izolacji termicznej wokół okna staje się przyczyną powstawania mostków termicznych i doskonałą drogą ucieczki ciepła z wnętrza budynku na zewnątrz. Zawilgotniałe obszary są także środowiskiem sprzyjającym rozwojowi pleśni i grzybów.

SOUDAL WINDOW SYSTEM - skuteczna ochrona przed wilgocią w warstwie izolacji wokół okna

Mostki termiczne niezwykle trudno zlikwidować, a generowane przez nie problemy mogą okazać się bardzo dokuczliwe i kosztowne. Aby zapobiec tym niepożądanym zjawiskom, należy zapewnić prawidłową wentylację pomieszczenia oraz zabezpieczyć obszar wokół okna przed ewentualnym wnikaniem wilgoci. Tylko szczelne połączenie stolarki okiennej ze ścianą uchroni nas przed zawilgoceniem warstwy izolacji termicznej i utratą ciepła tą drogą. Sprawdzoną metodą ograniczania skutków działania ewentualnych mostków termicznych jest Soudal Window System - system montażu stolarki okiennej oparty na ogólnej zasadzie "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz", który gwarantuje właściwe uszczelnienie styków okna ze ścianą zewnętrzną, a zatem miejsc szczególnie narażonych na utratę ciepła. Polega on na zastosowaniu podczas prac montażowych trzech warstw o określonych właściwościach.

Funkcję izolatora termicznego i akustycznego wokół montowanego okna pełni warstwa środkowa, wykonana z pianki poliuretanowej Soudafoam. Pianka, rozprężając się w czasie aplikacji, zwiększa wielokrotnie swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna. Utwardzona pianka, która tworzy zwartą, doskonale przylegającą do krawędzi okna i muru strukturę, jest świetnym materiałem zabezpieczającym przed utratą ciepła i przenikaniem hałasu. Ponieważ jedynie sucha warstwa piany wykazuje bardzo dobre parametry izolacyjne - niezwykle istotne jest jej zabezpieczenie przed zawilgoceniem specjalnym taśmami okiennymi.

Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji termicznej przeciwdziała uszczelnienie wewnętrzne, wykonane przy pomocy paroszczelnej taśmy okiennej SWS Inside. Z kolei do uszczelnienia zewnętrznego stosowana jest paroprzepuszczalna taśma okienna SWS Outside, która chroni piankę przed działaniem deszczu, a zarazem umożliwia migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. Obydwie taśmy są elastyczne, dobrze układają się w szczelinie wokół okna, są przyczepne do większości materiałów budowlanych, a ponadto można je malować i tynkować.

Soudal Window System to energooszczędne rozwiązanie, dzięki któremu wyeliminujemy negatywne zjawiska związane z powstawaniem mostków termicznych wokół okien. W ten sposób zapobiegniemy nie tylko stratom ciepła w naszym domu, ale również osadzaniu się wilgoci na wewnętrznej powierzchni ścian pomieszczenia.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT