Velux - nowoczesne poddasze

Produkty Velux to nie tylko szeroki asortyment okien do poddaszy i świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu, ale też różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu.

Velux - nowoczesne poddasze

Najczęściej stosowane na poddaszu są okna obrotowe z osią obrotu w środku skrzydła. Oprócz najbardziej popularnego okna obrotowego są w ofercie także okna uchylno-obrotowe. Otwierają się one na dwa sposoby - wystarczy wybrać jedynie odpowiedni uchwyt. Można obrócić skrzydło wokół własnej osi przy pomocy górnego uchwytu albo uchylić je do góry używając klamki umieszczonej w jego dolnej części. Po uchyleniu skrzydła do kąta 45 stopni bez żadnych ograniczeń można wyglądać na zewnątrz.

Idealnym rozwiązaniem do pokoi dziecięcych, a także sypialni na poddaszu jest nowość w ofercie - okno z pakietem wyciszającym deszcz, który składa się ze specjalnego rodzaju oblachowania pokrytego wyciszającą folią, a także szyby energooszczędnej bezpiecznej o podwyższonych parametrach tłumienia dźwięków. Pakiet wyciszający deszcz może zredukować hałas aż o 7 dB (odczuwalny poziom hałasu zmniejsza się o połowę). Współczynnik izolacyjności akustycznej takiego okna jest o jedną trzecią lepszy niż w standardowym oknie połaciowym i wynosi 37 dB.

W ciągu ostatnich dwóch lat Velux wprowadził do swojej oferty okien nowy standard - szyby bezpieczne klejone. Szyby, w których tafla szklana po wewnętrznej stronie okna to dwie warstwy szkła sklejone folią lub żywicami, stanowią już blisko 70% szyb w ofercie Velux Polska.

Szyba klejona to najlepsze zabezpieczenie użytkowników pomieszczeń pod oknami. Nawet w przypadku stłuczenia kawałki szkła pozostają związane ze sobą w ramie okna, nie stanowiąc żadnego zagrożenia. Zestawy szybowe ze szkłem klejonym to oprócz bezpieczeństwa znacząco lepsza ochrona przed hałasem, wysoki poziom pochłaniania promieni UV oraz powłoki łatwo zmywalne na szybach od strony zewnętrznej w standardzie. Dla ochrony przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi oraz przypadkowymi uderzeniami wszystkie szyby zewnętrzne w oknach VELUX są hartowane.

W maju 2011 r. Velux wprowadził do oferty nową linię płaskich kolektorów CLI 5000 wydajniejszych od swoich poprzedników, a także umożliwiających instalację większej ilości paneli w układzie równoległym. W nowych kolektorach Velux zastosowano szkło antyrefleksyjne, które przepuszcza aż 96 % promieni słonecznych, co umożliwia pozyskanie większej ilości energii cieplnej.

Zmieniono również metodę przepływu czynnika roboczego na system tzw. "pełnej harfy", gdzie zimny i ciepły glikol krąży w instalacji równolegle, a nie wydzielonych przewodach. Dzięki tym usprawnieniom, nowe kolektory Velux CLI 5000 charakteryzują się zwiększonym o 5% uzyskiem energii w stosunku do swoich poprzedników i posiadają jeden z najwyższych współczynników sprawności startowej wśród kolektorów płaskich. Ponadto ich inną dodatkową zaletą jest możliwość łączenia w jednym zestawie aż 14 kolektorów, co odpowiada powierzchni solarnej o wymiarach ponad 30 m² - przy zachowaniu tylko dwóch połączeń z instalacją c.w.u.

Velux

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE