Fotokomórka, wideodomofon, oświetlenie - niezbędne akcesoria do Twojej bramy

Oprócz komfortu korzystania, jednym z kluczowych atutów automatycznych bram wjazdowych jest zwiększanie poziomu bezpieczeństwa domu i otaczającej go przestrzeni, dzięki możliwości kontrolowania dostępu do posesji. Ma to znaczenie, zwłaszcza kiedy w strefie przydomowej często przebywają dzieci lub zwierzęta.

Fotokomórka, wideodomofon, oświetlenie - niezbędne akcesoria do Twojej bramy

Kontrola dostępu dzięki automatycznej bramie

Chociaż koncepcja zarządzania dostępem może wydawać się charakterystyczna dla dużych przedsiębiorstw zatrudniających setki pracowników lub magazynów, gdzie kontrola nad tym, kto wchodzi czy wjeżdża na teren, jest krytyczna, znajduje ona także zastosowanie w kontekście domów prywatnych.

Systemy takie jak klawiatury z kodem, piloty do zdalnego sterowania czy czytniki kart dają możliwość udzielenia dostępu wybranym osobom, co istotnie podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców i zabezpiecza majątek znajdujący się na posesji.

Umożliwiają one przyznawanie dostępu na stałe, czasowo oraz proste anulowanie uprawnień, gdy zachodzi potrzeba odwołania dostępu dla konkretnej osoby.

Zarządzanie dostępem to również efektywne rozwiązanie różnych problemów – czy to opieka nad zwierzętami podczas nieobecności, podlewanie roślin przez zaufaną osobę, czy możliwość wejścia do domu w sytuacjach awaryjnych zagrażających zdrowiu lub życiu.

Instalacja wideodomofonu

W kwestii podniesienia poziomu bezpieczeństwa domowego, warto zastanowić się nad instalacją wideodomofonu. Urządzenie to umożliwia weryfikację tożsamości osób próbujących dostać się na teren posesji dzięki wbudowanej kamerze.

Możliwość obserwacji terenu posesji, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w domu, czy też jesteś w pracy, jest nieoceniona, szczególnie gdy często przebywasz poza domem i chcesz zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom po powrocie.

Nagrania z kamery mogą służyć jako materiał dowodowy w przypadku próby włamania.

Nowoczesne wideodomofony dostępne na rynku oferują wiele zaawansowanych funkcji, takich jak czujnik zmierzchu aktywujący dodatkowe oświetlenie, możliwość robienia zdjęć z datą i godziną, integrację z systemami monitoringu oraz opcję dostosowania kolorystyki urządzenia do elewacji lub ogrodzenia.

System fotokomórkowy

Dla niezawodnego działania Twojej bramy z napędem elektrycznym przez wiele lat, kluczowe jest zabezpieczenie jej przed potencjalnymi przeszkodami na drodze zamykania, co zapobiega ryzyku kolizji z pojazdem lub osobą. W tym celu niezbędna jest fotokomórka.

To urządzenie typowo składa się z nadajnika i odbiornika, zamontowanych na przeciwstawnych słupach tak, aby "widziały" się nawzajem. Nadajnik wysyła wiązkę podczerwieni, niewidzialną dla ludzkiego oka.

Gdy wiązka dociera do odbiornika bez przeszkód, brama działa płynnie. Natomiast wykrycie jakiegokolwiek obiektu, zwierzęcia czy osoby na ścieżce wiązki skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem bramy.

Firma Beninca wyróżnia się na rynku, oferując fotokomórki bezprzewodowe z zasilaniem fotowoltaicznym, co eliminuje potrzebę ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wymianą baterii, stale ładowanych przez panel słoneczny.

Oświetlenie dla bram wjazdowych z automatyką

Istotnym aspektem zwiększającym komfort obsługi automatycznych bram wjazdowych jest odpowiednie oświetlenie. Ułatwia ono korzystanie z bramy po zmierzchu, a także odstrasza niepożądane osoby, zmniejszając ryzyko nieautoryzowanego dostępu na posesję, co bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Oświetlenie może służyć nie tylko do sygnalizowania działania bramy, ale również do oświetlania drogi dojazdowej. Dodatkowo, poprawia estetykę wejścia, tworząc atrakcyjny wizualnie dostęp do posesji i pozytywne pierwsze wrażenie.

Aby oświetlenie nie obciążało nadmiernie budżetu, a jednocześnie zapewniało odpowiedni komfort świetlny, warto zdecydować się na energooszczędne lampy LED. Oferują one szeroki wybór intensywności światła, temperatury barwowej i kolorów, co umożliwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb estetycznych.

Tego rodzaju oświetlenie można łatwo zintegrować z systemem bramowym i sterować przy pomocy napędu oraz dedykowanych sterowników.

W przypadku posiadłości położonych w głośnych i ruchliwych miejscach, inwestycja w lampę sygnalizacyjną jest rozsądnym wyborem. Modele dostępne na rynku są zgodne z większością systemów sterowania bramami. Lampa oferuje ostrzeżenie wizualne, co jest szczególnie korzystne dla osób z ograniczeniami wzroku lub słuchu.

Błyskające światło informuje o aktywacji bramy i jest widoczne z daleka, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu otwieranej automatycznie bramy.

Zabezpieczenie przed podnoszeniem bramy

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, kluczowe jest uniemożliwienie manipulacji bramą oraz jej demontażu. W tym celu niezbędne są wsporniki zapobiegające podnoszeniu, które są małymi elementami metalowymi, zwykle wykonanymi ze stali ocynkowanej, montowanymi w górnych i dolnych narożnikach bramy.

Te elementy mogą być stosowane razem z innymi metodami poprawy bezpieczeństwa, takimi jak elektromagnetyczne systemy zamknięć.

Podsumowując

Wybierając akcesoria do bram automatycznych, należy postawić na produkty od uznanych producentów, co jest gwarancją bezpieczeństwa i niezawodności przez długie lata. Równie ważny jest fachowy montaż, najlepiej przez doświadczonych specjalistów.

Chociaż wymienione dodatki nie są wymagane w standardowym wyposażeniu bram z napędem elektrycznym, znacznie podnoszą one poziom bezpieczeństwa wokół domu, nie wpływając negatywnie na estetykę.

Źródło i zdjęcie: Beninca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT