Pilot do bramy i szlabanu – co warto o nim wiedzieć?

Pilotem może być sterowana brama wjazdowa, garażowa oraz szlaban. Pilot to maksymalna wygoda użytkowania, można z niego korzystać w domu, na osiedlu czy w firmie. Prezentujemy cechy pilotów do bram i wyjaśniamy, co warto o nich wiedzieć.

Pilot do bramy i szlabanu – co warto o nim wiedzieć?

Zalety pilota do bramy i szlabanu

 • Możliwość używania pilota do bramy bez konieczności wysiadania z pojazdu.
 • Maksymalna prostota używania pilota do bramy – wystarczy kliknąć przycisk.
 • Maksymalne bezpieczeństwo używania pilota do bramy – kliknięcie przycisku nie wymaga oderwania oczu od drogi.
 • Możliwość używania wielu pilotów do jednej bramy, np. na osiedlu lub w firmie.
 • Możliwość otwierania kilku bram jednym pilotem.
 • Możliwość otwierania jednym pilotem bramy wjazdowej, bramy garażowej i/lub szlabanu.
 • Nowoczesne kodowanie zmienne uniemożliwia kopiowanie pilotów do bram osobom niepowołanym, zwiększając bezpieczeństwo użytkowników bramy/szlabanu.

Jak działają piloty do bramy?

Pilot do bramy wjazdowej bądź garażowej współpracuje wyłącznie z bramami automatycznymi, a dokładnie z siłownikami wyposażonymi w moduł odbierający fale radiowe. W zależności od potrzeb pilota do bramy można używać w jednym z dwóch trybów:

 • automatyczny tryb pilota do bramy umożliwia otwieranie i samoistne zamykanie bramy po upłynięciu czasu potrzebnego na przejazd samochodu. Czas ustawia się samodzielnie,
 • programując piloty do bramy – innego czasu na przejazd potrzebują samochody osobowe, innego np. dostawcze,
 • tryb pilota do bramy krok-po-kroku pozwala na manualne sterowanie bramą, w którym jedno kliknięcie przycisku otwiera bramę, drugie zatrzymuje skrzydło, a trzecie zamyka bramę.

Piloty do bramy mogą też pracować w trybie furtki, dzięki czemu możliwe jest jedynie uchylenie bramy, np. dla osoby pieszej.

Pilot do bramy 433 MHz czy 868 MHz?

Piloty do bramy i szlabanu do pracy najczęściej wykorzystują częstotliwości 433,92 MHz i 868,35 MHz. Wybór pasma przekłada się m.in. na odległość, z jakiej użytkownik pilota do bramy będzie mógł otwierać bramę czy szlaban.

Akcesorium działające na paśmie 433,92 MHz wymaga bliższej odległości, natomiast pilot do bramy 868,35 MHz ma większy zasięg. Warto jednak wiedzieć, że pilot do bramy 433,92 MHz lepiej radzi sobie z ewentualnymi przeszkodami znajdującymi się na drodze takimi jak ogrodzenie z metalu, gruby mur, narożnik budynku.

Z kolei pilot do bramy 868,35 MHz nie musi współdzielić częstotliwości z innymi akcesoriami działającymi na tych samych, popularnych falach radiowych, dzięki czemu czasem może uzyskiwać lepszy zasięg od pilota do bramy 433,92 MHz.

W ofercie marki Beninca znajdziesz piloty do bramy zarówno 433,92 MHz, jak i 868,35 MHz. Na otwartej przestrzeni mogą mieć zasięg nawet do 230 m.

Pilot do bramy na kod stały czy zmienny?

Drugim istotnym kryterium wyboru pilota do bramy garażowej czy wjazdowej jest rodzaj kodu, w oparciu o który pracuje to akcesorium. Pilot do bramy Beninca w zależności od modelu oferuje kod zmienny, kod stały, kod BYOU i kod ARC. Najpopularniejsze opcje to kod zmienny i kod stały. Czym się charakteryzują?

 • Pilot do bramy na kod stały to wersja wcześniejsza. Za każdym razem podczas otwierania bramy generuje i wysyła ten sam kod.
 • Pilot do bramy na kod zmienny to wersja nowocześniejsza i bezpieczniejsza. Dzięki każdorazowemu generowaniu innego, unikalnego kodu zapobiega pomyłkowym otwarciom bramy (np. na gęstym terenie, na którym kilka osób korzysta z systemów tego samego producenta) oraz samowolnemu kopiowaniu pilota do bramy bez wiedzy i zgody właściciela.

Jeżeli zależy Ci na kopiowaniu pilotów do bram, wybierz model z kodem stałym. Kopiowanie pilotów z kodem zmiennym w sposób analogiczny do kopiowania pilotów do bram z kodem stałym nie jest możliwe, natomiast tutaj także da się dodać nowy pilot do bramy za pomocą już posiadanego modelu.

Przykładowo pilot do bramy Beninca pozwala na klonowania kodu zmiennego ARC oraz uczenie pilota od pilota. Ponadto w celu podniesienia bezpieczeństwa możesz wybrać pilot do bramy Beninca typu MASTER, dzięki czemu będziesz mógł programować inne piloty do bram wyłącznie tym modelem.

Pilot do szlabanu, bramy i rolet

Jeżeli chcesz używać pilota do bramy do sterowania jednym lub dwoma urządzeniami/jedną bądź dwiema funkcjami, wybierz pilot do bramy dwukanałowy.

Wersja rozszerzona – czterokanałowy pilot do bramy Beninca – pozwoli wygodnie otwierać nawet trzy różne bramy i szlaban lub inne cztery urządzenia z odbiornikiem radiowym zgodnie z Twoimi preferencjami. Pilot do bramy czterokanałowy można wykorzystać do sterowania m.in. oświetleniem i roletami, a także zaprogramować w nim tryb furtki.

źródło i zdjęcia: Beninca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT