Brama do garażu na 2 auta – pojedyncza czy podwójna? Które rozwiązanie jest lepsze?

Posiadanie dwóch samochodów w jednym domu staje się coraz bardziej powszechne. Niemal 50% entuzjastów motoryzacji przyznaje się do tego, że ma przynajmniej dwa auta. W związku z tym rośnie popularność garaży dwustanowiskowych. Planując idealny garaż, warto przemyśleć, jaki typ bramy garażowej wybrać – czy lepiej zdecydować się na pojedynczą czy podwójną.

Brama do garażu na 2 auta – pojedyncza czy podwójna? Które rozwiązanie jest lepsze?

Powiększony garaż to rozwiązanie wielu zalet. Jest nie tylko wygodniejszy w użytkowaniu, ale i zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania. Koniec z przeciskaniem się torbami wypełnionymi zakupami i uciążliwym pakowaniem auta na wakacyjny wyjazd.

Dwustanowiskowy garaż może zamienić się w przydomowy warsztat lub kącik rozwijania swoich pasji. Pomysłów na zagospodarowanie takiej przestrzeni jest wiele. Warunek jest oczywiście jeden – musisz posiadać dwa razy więcej miejsca niż w przypadku garażu jednostanowiskowego.

Minimalna szerokość garażu na dwa auta powinna wynosić 5,8-6 m. Jeśli cenisz sobie wygodę, wymagania metrażowe wzrastają do 6,5-6,8 m. Myśląc o przechowywaniu, chociażby jednośladów, musisz wygospodarować 8-8,3 m.

Brama pojedyncza czy podwójna?

Jedna duża brama czy też dwie mniejsze – każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Przed wyborem odpowiedniej bramy garażowej warto przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie, a także zapoznać się z dostępnymi na rynku bramami. Należy również upewnić się, że rozwiązanie, ku któremu się skłaniamy, wpisuje się w nasze możliwości metrażowe.

Wymiary bramy garażowej na dwa auta muszą uwzględniać nie tylko miejsce między posiadanymi pojazdami, ale również przestrzeń gospodarczą w garażu, by kierowcy mogli swobodnie wsiąść i wysiąść z auta, a także wykonać niezbędne manewry.

Zalety i wady bram pojedynczych i podwójnych

Ogromną zaletą podwójnej bramy garażowej jest jej cena. Ma to związek z montażem tylko jednej prowadnicy i napędu. Jako że pojedyncze urządzenie będzie wykorzystywane dwa razy częściej niż bramy pojedyncze, będzie bardziej narażone na zużycie i ewentualne awarie napędu.

Aby zapobiec przykrym sytuacjom w przyszłości i nie żałować podjętej decyzji, warto zdecydować się na napędy do bram garażowych firmy Beninca. To wysokiej jakości produkty na rynku bram garażowych.

Po stronie zalet podwójnej bramy wpisujemy również ograniczenie kosztów związanych z ociepleniem garażu. Z pomieszczenia będzie wydobywać się na zewnątrz mniej energii cieplnej niż w przypadku dwóch pojedynczych bram.

Oddzielne bramy garażowe cieszą się popularnością wśród osób, które cenią sobie autonomię. Choć zakup urządzenia wiążą się z nieco większym wydatkiem, cenione jest ono za szybkość otwierania i zamykania.

Jako że pojedyncze bramy są lżejsze niż ich podwójne odpowiedniki łatwiej je otworzyć ręcznie w przypadku awarii elektrycznego napędu garażowego.

Rodzaje bram garażowych na dwa samochody

Brama garażowa roletowa

Dzięki swojej konstrukcji urządzenie zajmuje mało miejsca. Tego typu brama sprawdza się w przypadku podjazdów o ograniczonej szerokości. Charakteryzuje się wysoką szczelnością i odpornością na uszkodzenia. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną łatwo dopasować ją do stylu wykończenia fasady domu.

Brama garażowa segmentowa

Składa się z segmentów, które połączone są specjalnymi zawiasami. Może otwierać się zarówno do góry, jak i na prawo lub lewo. Bramy segmentowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota i potrzeba skrojonych na miarę rozwiązań.

Łatwo dopasować je do możliwości budowlanych danej posesji. Znakomicie chronią przed warunkami pogodowymi, a dzięki temu, że występują w różnych wariantach kolorystycznych, mogą stanowić aranżacyjne przedłużenie głównego obiektu na danym terenie.

Brama garażowa uchylna

Wielu właścicieli garaży dwustanowiskowych decyduje się na zakup bramy garażowej uchylnej ze względu na łatwość otwierania i zamykania (nie wymaga dużej siły), a także atrakcyjną cenę.

Panel bramy za pomocą ramion i prowadnic przesuwa się do wewnątrz garażu, chowając się w suficie. Rozwiązanie niestety pozostawia wiele do życzenia w kwestiach energooszczędności i szczelności.

Bramy garażowe – podsumowanie

Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Przed zakupem jest wiele kwestii do rozważenia. Jeśli dysponujesz podwójnym podjazdem, możesz zdecydować się zarówno na pojedyncze bramy skrzydłowe, jak i podwójną bramę przesuwną.

Pojedynczy podjazd znakomicie współpracuje z bramą skrzydłową. Niezależnie od tego, na co ostatecznie postawisz, pamiętaj o wysokiej jakości napędzie do bramy garażowej. To on w dużej mierze będzie odpowiadać za komfort użytkowania i żywotność bramy. 

Szukając najlepszego napędu elektrycznego, zaufaj włoskiej technologii, jaką oferuje firma Beninca, która ceniona jest na całym świecie za wysoką jakość i innowacyjność.

źródło: Beninca

zdjęcia: Pixels

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT