Na czym polega otwieranie awaryjne oraz jak należy konserwować bramę garażową?

Przy zakupie bramy segmentowej wyposażonej w napęd elektryczny pojawia się pytanie - czy, i w jaki sposób, można ją otwierać w razie braku prądu. W sytuacji takiej ratunkiem jest mechanizm awaryjnego rozłączenia napędu. Ten niewidoczny z zewnątrz mechanizm łączy bramę z zamkiem.

Na czym polega otwieranie awaryjne oraz jak należy konserwować bramę garażową?

Przy braku zasilania można ją otworzyć, przekręcając klucz w zamku. Powoduje to rozryglowanie napędu i umożliwia ręczne otwarcie bramy za pomocą uchwytu. Praca sprężyn skrętnych ułatwia to zadanie. W bramach bez zamka wkładka na kluczyk montowana jest bezpośrednio w poszyciu. Mechanizm taki można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Podczas codziennej eksploatacji bramy segmentowej, warto na bieżąco usuwać z powierzchni paneli większe zabrudzenia (można je spłukać łagodnym strumieniem wody) oraz czyścić je przy użyciu miękkiej gąbki i łagodnego środka myjącego. Wbrew niektórym opiniom, nie należy smarować prowadnic ani rolek. Prowadziłoby to do osadzania się na nich kurzu i wycierania się rolek. Raz do roku zaleca się wykonać przegląd bramy.

Regularne przeprowadzanie przeglądów jest ważne dla zachowania gwarancji.

Zdjęcie: Krispol

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT