Niezawodne i wielofunkcyjne nagrzewnice i osuszacze MASTER

Po przenośne nagrzewnice powietrza, osuszacze i wentylatory najczęściej sięgamy w okresie jesienno-zimowym bo właśnie dzięki nim nim większość prac budowlanych i wykończeniowych może być wykonywana bez względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Niezawodne i wielofunkcyjne nagrzewnice i osuszacze MASTER

Przenośne nagrzewnice MASTER są stosowane do ogrzewania i osuszania budynków oraz przestrzeni półotwartych. Ich główną zaletą jest prosta i szybka instalacja a także, co istotne niskie koszty eksploatacji. Są bardzo wydajne i efektywne oraz zapewniają szybki wzrost temperatury. Firma MASTER oferuje profesjonalne modele olejowe, gazowe oraz elektryczne. Dzięki licznym akcesoriom łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb.

Olejowe nagrzewnice nie odprowadzające spalin

Najczęściej stosowane w budownictwie, warsztatach, garażach, myjniach samochodowych i magazynach. Ich bardzo dużą zaletą jest dostarczenie bardzo duże ilości ciepła, w krótkim czasie. Ze względu na proces spalania oleju w otwartej komorze wymagają dobrej wentylacji pomieszczeń. Oferta MASTER zawiera modele o mocy od 10-111 kW. Najmniejsze z nich posiadają wygodne uchwyty, większe wyposażone są dodatkowo w zestaw kół ułatwiający transport. Ich użytkowość zwiększają także kompaktowa obudowa, wbudowany zbiornik paliwa oraz możliwość podłączenia termostatu pomieszczeniowego zapewniającego efektywne i ekonomiczne spalanie.

Olejowe nagrzewnice z odprowadzaniem spalin

Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin dzięki zamkniętej komorze spalania wytwarzają w 100% czyste ciepło. Najczęściej stosowane są do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych oraz namiotów. Instalacja jest bardzo prosta i szybka – zazwyczaj montuje się je na zewnątrz budynku doprowadzając ciepłe powietrze do wewnątrz za pomocą giętkich przewodów. Modele z oddzielnym palnikiem Riello mają możliwość podłączenia nawet do czterech takich przewodów. Sprawną kontrolę temperatury, a także spalania paliwa umożliwia termostat pomieszczeniowy (mechaniczny lub elektroniczny). Producent oferuje również wiele innych przydatnych akcesoriów. Dzięki nim nagrzewnice z serii MASTER BV i AIR BUS znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, a ich wielofunkcyjność jest dużym atutem dla użytkowników. Dostępne są w zakresie mocy od 20-220 kW.

Nagrzewnice gazowe

Nagrzewnice gazowe są chętnie stosowane ze względu na niski koszt paliwa oraz dużą wydajność. Podczas prac remontowych doskonale przyspieszają twardnienie zapraw wapiennych, ale skutecznie ogrzewają też inne pomieszczenia, jak garaże czy warsztaty. Nagrzewnice gazowe MASTER posiadają płynną regulację mocy i dostępne są w wersji manualnej oraz elektronicznej z możliwością podłączenia termostatu pomieszczeniowego. Oferta obejmuje modele o mocy od 10 do 103 kW, co daje szeroki wachlarz możliwych zastosowań.

Szybkie i proste w instalacji nagrzewnice elektryczne i promienniki podczerwieni

Dużą popularnością cieszą się także nagrzewnice elektryczne. Są kompaktowe, szybkie i proste w instalacji oraz bardzo wydajne. Firma MASTER posiada w swojej ofercie urządzenia o mocy od 1 do 40 kW. Dla branży budowlanej polecane są zwłaszcza modele z możliwością podłączenia giętkich przewodów do rozprowadzania ciepłego powietrza. Promienniki MASTER natomiast stosowane są do punktowego ogrzewania stref pracy oraz osuszania pomieszczeń podczas prac wykończeniowych. Do prac instalacyjnych na zewnątrz polecane są przede wszystkim wydajne promienniki olejowe z serii MASTER XL o mocy od 17 – 43 kW. Promienniki elektryczne o mocy od 1-3 kW doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń i osuszaniu świeżo tynkowanych lub malowanych ścian.

Jak działają osuszacze powietrza i wentylatory

Pracę nagrzewnic wielokrotnie wspomagają osuszacze powietrza oraz wentylatory. Te pierwsze doskonale przyspieszają wysychanie ścian, ale także skutecznie osuszają zalane pomieszczenia lub piwnice i pozwalają utrzymać w nich prawidłowy poziom wilgoci. Oferta osuszaczy MASTER obejmuje zarówno modele profesjonalne przeznaczone do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach, jak również mniejsze, kompaktowe do domowych zastosowań. Wentylatory i dmuchawy MASTER natomiast zapewniają stałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Najczęściej wspomagają systemy wentylacyjne, grzewcze i klimatyzacyjne w celu równomiernego rozprowadzenia powietrza.

źródło i zdjęcia: Dantherm Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT