Nowe miejsca pracy w wydziale okleinowania zakładu REHAU

Zakład produkujący profile okienne REHAU w Nochowie k. Śremu został w tym roku rozbudowany o wydział okleinowania profili do produkcji stolarki otworowej. To nie tylko nowe możliwości dla rozwoju rynku okiennego, a także kolejne miejsca pracy, których ma być docelowo nawet 80. 

Nowe miejsca pracy w wydziale okleinowania zakładu REHAU

Zakres zaplanowanych prac budowlanych był szeroki, a czasu niewiele.

Od wiosny tego roku, w ciągu zaledwie kilku miesięcy wybudowano nową halę okleinowania wraz z zapleczem, nową halę logistyczną na około 1000 miejsc paletowych, ocieplono kolejną już istniejącą halę oraz wybudowano nową stacje trafo wraz z kilometrową siecią kablową i nowy zbiornik retencyjny.

Przy okazji, aby sprostać aktualnym wymaganiom, przebudowano sieć kanalizacji deszczowej i powiększono parking przyzakładowy.

Ze względu na to, że zakład w Nochowie k. Śremu znajduje się na obrzeżach parku krajobrazowego, a przy tym jest wkomponowany w krajobraz wiejski, każde działanie na terenie fabryki wymaga wypełniania najsurowszych norm w zakresie ochrony środowiska i ekologii.

Posiadanie przez Zakład Produkcyjny REHAU certyfikatu środowiskowego ISO 14001 oraz certyfikatu zarządzania energią ISO 50001 zobowiązuje.

Zakład produkcji profili okiennych Rehau.

REHAU ZATRUDNI NOWYCH PRACOWNIKÓW

Niezwykle ważnym elementem nowej inwestycji było szkolenie pracowników w Niemczech i w Polsce. Jak zaznaczył podczas uroczystego otwarcia dyrektor zakładu Grzegorz Chabura, w ramach wielomiesięcznych szkoleń zdobyli oni gruntowne przygotowanie na stanowisko operatora linii okleinujących.

Spora część szkoleń odbywała się za granicą - w fabryce REHAU umiejscowionej nad Morzem Północnym w Wittmund. Wielotygodniowa rozłąka z rodzinami nie była łatwa, ale wydelegowani pracownicy wrócili w pełni przygotowani do obsługi dostarczonych z Włoch maszyn najnowszej generacji.

Będą też mogli szkolić na miejscu kolejne zatrudnione osoby, gdyż w przyszłości ma ich być około 80.

Otwarcie wydziału okleinowania firmy Rehau.

OTWARCIE WYDZIAŁU OKLEINOWANIA FIRMY REHAU

W uroczystości inauguracji produkcji wzięli przedstawiciele władz lokalnych i administracji publicznej oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w inwestycję.

Natomiast przede wszystkim byli tam pracownicy REHAU, gdyż to im, jak podkreślił kierownik projektu Marcin Motylski podczas oficjalnego otwarcia, należą się szczególne podziękowanie - za wytrwałość i ogromny wkład pracy w ten projekt.

Po skończonej części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzenia nowego wydziału. Krótko po uruchomieniu zatrudnia on już ponad 20 osób, okleinując profile do produkcji okien w kilkunastu kolorach. Docelowo tych kolorów ma być niemal 100.

Okleinowanie profili to sprawdzona technologia nadawania wyjątkowych barw profilom okiennym i drzwiowym z PVC. Na folie dekoracyjne (jednobarwne, drewnopodobne lub metalizowane) nanoszony jest klej, a następnie za pomocą specjalnej technologii nakleja się je delikatnie na profil.

Więcej informacji o kolorowych oknach i drzwiach REHAU można znaleźć na stronie www.rehau.pl.

Źródło i zdjęcia: REHAU

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT