Otuliny izolacyjne PAROC Hvac

Podstawą każdego budynku są solidnie zabezpieczone przed utratą lub akumulacją ciepła systemy hvac, czyli kompletne przewody grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Są one gwarancją spokoju dla mieszkańców, projektantów i inwestorów. W tym celu firma PAROC, czołowy europejski producent izolacji technicznych, proponuje otuliny z serii PAROC Hvac.

Otuliny izolacyjne PAROC Hvac

Wśród rozwiązań PAROC do zastosowań w systemach hvac można znaleźć niepalne otuliny i bendy z wełny kamiennej przeznaczone do izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej i akustycznej rurociągów grzewczych, ciepłej i zimnej wody użytkowej, parowych, kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz przewodów kominowych.

Dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym (deklarowana przewodność cieplna zaczynająca się od 0,033 W/mK), wyroby z serii PAROC Hvac pozwalają skutecznie minimalizować straty energii, zwiększając tym samym sprawność obiegu w instalacjach przez cały okres ich użytkowania.

Przewody ocieplone otuliną z serii PAROC Hvac

Otuliny PAROC Hvac Section AluCoat T pokryte zostały warstwą zbrojonej folii aluminiowej, która skutecznie zabezpiecza metalowe powierzchnie przed wykraplaniem się wilgoci na izolowanej powierzchni, a co za tym idzie – zjawiskiem korozji pod izolacją (CUI).

Z uwagi na niską zawartość chlorków i fluorków, wełna kamienna PAROC jest materiałem hydrofobowym i niehigroskopijnym, a w połączeniu z pokryciem z folii aluminiowej posiada wysoki współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej, dzięki czemu skutecznie chroni instalację przed kosztownymi naprawami i uciążliwymi przestojami.

W przypadku otuliny PAROC Hvac Section GreyCoat T, dodatkowe pokrycie warstwą lakieru w kolorze szarym, pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd bez potrzeby malowania, bądź stosowania większej ilości materiałów okładzinowych.

To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie instalacja jest widoczna i wymaga estetycznego wykończenia powierzchni, np. w centrach handlowych, halach sportowych i innych obiektach użytku publicznego.

Ofertę uzupełniają gotowe rozwiązania ułatwiające dobór izolacji do elementów instalacji o zróżnicowanych kształtach i przekrojach. Dzięki specjalnemu, wewnętrznemu otworowi w kształcie gwiazdki, otulinę PAROC Hvac Combi AluCoat T można dopasowywać średnicą wewnętrzną do czterech zakresów grubości rur: 12-18 mm, 22-28 mm, 32-38 mm oraz 42-48 mm.

Technologia ta ułatwia dobór właściwego rozwiązania dla danego zastosowania i w pełni uzupełnia się z pozostałymi produktami z serii PAROC Hvac.

Przekrój otuliny PAROC Hvac

Aby ograniczyć ryzyko błędów wykonawczych przy docinaniu fragmentów otuliny w celu zabezpieczenia kolan rurociągów, wykonawcy mogą skorzystać z wykonanych fabrycznie, elastycznych elementów PAROC Hvac Bend AluCoat T oraz PAROC Hvac Bend GreyCoat T, które łatwo dopasowują się do rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia, znacznie ułatwiając wszelkie prace przy montażu izolacji.

Wszystkie produkty z serii PAROC Hvac charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną – wełna pokryta zbrojoną warstwą aluminium nie osiada wraz z upływem czasu, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji czy stosowania na przewodach o dużej średnicy.

Dzięki wysokiej jakości materiałów i wykonania, wyroby zachowują swoją grubość oraz parametry użytkowe przez cały okres eksploatacyjny.

Elementy otuliny z serii PAROC Hvac

Źródło i fot.: PAROC

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT