Nowość! Nakładka dla Autodesk Revit® od firmy Armacell

Zgodnie z Dyrektywą dot. zamówień publicznych, przyjętą przez Parlament Europejski, zaleca się stosowanie modelowania budynków w wirtualnej przestrzeni przy realizacji projektów publicznych. Jest to tak zwana technologia BIM (Building Information Modelling). Wobec tego Armacell wprowadziła nowe narzędzia do dodawania izolacji technicznych dla cieszącego się dużą popularnością programu dla platformy BIM - Autodesk Revit®. Jest to duże ułatwienie dla polskich projektantów.

Nowość! Nakładka dla Autodesk Revit® od firmy Armacell

Nakładka Armacell dla Autodesk Revit®

Przygotowana przez Armacell nakładka BIM jest dostępna w  większości języków europejskich  (użytkownicy krajowi automatycznie otrzymają dane w swoim języku) i działa na systemach Windows 7, Windows 10 oraz z wersjami Revit 2015, 2016 i 2017, 2018 i 2019.

Nakładka w dużym stopniu upraszcza projektowanie izolacji technicznych dla procesów BIM. Rozwiązanie firmy Armacell podpowiada użytkownikowi możliwe do wykorzystania systemy izolacyjne oraz konkretne typy izolacji. Wszystkie produkty są pogrupowane w kategoriach w zależności od zastosowania: ogrzewanie i instalacje sanitarne, klimatyzacja, chłodnictwo i wentylacja, instalacje solarne oraz izolacje akustyczne.

W przyszłości planowane jest dodanie osobnej kategorii dla budynków z zielonymi certyfikatami. Korzystając z nakładki Armacell dla Autodesk Revit®,  projektant nie musi przechowywać na swoim dysku obszernych bibliotek w wersji rvt. Program po zaznaczeniu odcinka rury lub kanału każdorazowo generuje wybrany typ izolacji – nie trzeba już ręcznie dodawać grubości izolacji. Pozwala to oszczędzić czas oraz znacząco ograniczyć ilość przetrzymywanych na dysku bibliotek w plikach peryferyjnych.

Dodatkowo firma Armacell wprowadziła szereg dodatków, które w jeszcze większym stopniu ułatwiają korzystanie z programu, np. narzędzie „BOM” dające możliwość sprawdzenia łącznej długości zastosowanych materiałów izolacyjnych Armacell i ułatwiające projektantowi stworzenie specyfikacji produktowej.

Z kolei opcja „Info” wyświetla szereg informacji technicznych na temat zaznaczonego w projekcie elementu izolacyjnego. Warto podkreślić, że korzystając z nakładki, projektant dodaje do modelu budynku sparametryzowaną izolację, dostępną na rynku, a nie  izolację generyczną, której jedynym parametrem jest grubość.

Obiekty BIM dla produktów Armacell – rurociągi do wody lodowej

Armacell przygotował biblioteki obiektów AF/Armaflex i Armaflex ACE Plus w formacie Revit dla rur stalowych według norm ASTM A106, ASTM A335, EN-PN 10220 ze szwem oraz EN-PN 10220 bez szwu.

Dla każdej średnicy zewnętrznej rury stalowej dobrano produkty w formie otulin, mat, zespołów wielowarstwowych, tak aby finalna grubość izolacji spełniała wymagania 100% lub 50% minimalnych grubości, zawartych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych budynków i ich usytuowania.

Obiekty BIM dla produktów Armacell – kanały wentylacyjne

Dla kanałów wentylacyjnych firma Armacell przygotowała przykładowe obiekty dla każdej grubości maty AF/Armaflex oraz Armaflex ACE Plus. Stworzono również izolacje wielowarstwowe, tak aby uzyskać wymaganą przez Warunki Techniczne grubość 80 mm (kanały prowadzone na zewnątrz).

Dzięki temu projektowanie zostało znacznie usprawnione – projektant wybiera z biblioteki izolacji przykładowy kanał z interesującą go grubością, kopiuje obiekt i wstawia do swojego projektu. Obiekt o danej grubości może być użyty do izolacji dowolnego kanału wentylacyjnego w wykonywanym projekcie.

Możliwości nakładki Armacell dla Autodesk Revit®

Nowe obiekty dla Autodesk Revit®, przygotowane dla izolacji AF/Armaflex oraz Armaflex ACE Plus, umożliwiają cyfrowe projektowanie izolacji technicznych na rurociągach wody lodowej,  spełniających wymagania polskich warunków technicznych (WT).

Razem z nakładką firmy Armacell projektant otrzymuje narzędzia pozwalające na zaprojektowanie instalacji wody lodowej, wentylacji, instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych zgodnie z polskimi WT.

Korzyści wynikające ze stosowania procesu BIM to, m.in. oszczędność kosztów, szybszy rozwój sektora budowlanego oraz lepszy wpływ na zrównoważone projektowanie.

Nakładkę i obiekty Armacell dla Autodesk Revit® można znaleźć na stronie internetowej producenta  https://local.armacell.com/en/bim/

oraz na profilu Armacell na platformie Archispace  https://www.archispace.pl/search?q=armacell&_mode=items&_num=16&pr=1283279.

Źródło i fot.: Armacell

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT