Tubes International działa już ćwierć wieku

"Budowaliśmy łódź, a zbudowaliśmy wielki statek, pływający prawie po całym świecie." - słowa założyciela - Richarda Fredriksena, które najlepiej określają ścieżkę rozwoju firmy Tubes International.

Tubes  International działa już ćwierć wieku

Poznaj historię powstania i rozwoju firmy TUBES International

"25 lat temu zaczęliśmy od zera budowę łodzi, która pływała lokalnie, a która przerodziła się w coś znacznie większego."

1993 - rok, w którym powstała firma Tubes International

10 maja 1993 roku – to właśnie wtedy, oficjalnie powstała spółka Tubes International. Ruszyła budowa naszej łodzi, która niedługo potem miała pływać po wielu morzach (o czym jeszcze wtedy, w momencie zakładania firmy, nikt nie wiedział).

Pierwsza siedziba mieściła się przy ulicy Kościelnej w Poznaniu. Początkowo nasza działalność skupiała się na rynku lokalnym i obsłudze klientów z Centrali firmy.

Lata 1993-1998

Pierwsze lata naszej działalności były okresem pełnym niespodzianek, nieoczekiwanych sytuacji związanych z prowadzeniem firmy. Jak to bywa na morzu, tak i w przypadku naszej działalności, nie zawsze dopisywały nam pomyślne wiatry. Udało nam się jednak pokonać przeciwności losu, problemy i uchronić łódź przed zatonięciem. Był to trudny czas, ale przetrwaliśmy. W tym czasie przenieśliśmy się na ulicę Starołęcką 31 w Poznaniu, gdzie zostaliśmy już do dziś (choć nie jako Centrala firmy).

Lata 1998-2000

Od 1998 roku budowa naszej „łodzi” przyspieszyła. Zaplanowaliśmy stworzenie sieci sprzedaży w Polsce i sukcesywnie ją rozbudowywaliśmy. A to wszystko w celu ułatwienia klientom dotarcia do nas i umożliwieniu rozwiązywania ich problemów w zakresie węży i złączy przemysłowych. W tym roku powstał nasz pierwszy oddział w Kaliszu. W następnych latach powstały kolejne: Łódź (1999), Katowice (2000), Gdańsk (2000), Gdynia (2000).

Lata 2002-2007

W 2002 Centrala firmy z ulicy Starołęckiej przeniosła się na pobliską ulicę Bystrą. Rozpoczęliśmy pierwsze inwestycje w Centrali – przeprowadziliśmy generalny remont budynku, w którym utworzyliśmy magazyn. Wybudowane zostały także budynki biurowe. Na Starołęckiej natomiast uruchomiliśmy oddział Poznań. W tym roku powstał również oddział Warszawa.

Rozpoczęliśmy "żeglugę po zagranicznych wodach" - w 2002 roku w Ostrawie powstała pierwsza spółka córka - Tubes International Czechy. W tamtych czasach była to dla nas wyprawa na głęboką wodę, ale wierzyliśmy, że się powiedzie. Na pewno nie uniknęliśmy błędów, ale patrząc na rezultaty trzeba przyznać, że więcej było jednak tych trafionych decyzji.

W następnych latach "łódź" rozrastała się i żeglowała coraz dalej. Powstały kolejne oddziały w Polsce: Gliwice (2003), Kraków (2004), Białystok (2004), Rzeszów (2004), Wrocław (2005), Szczecin (2005), Toruń (2006), Lublin (2007), Kielce (2007) oraz za granicą: Tubes International Ukraina (2005), Tubes International Słowacja (2007), Tubes International Litwa (2007).

Rok 2007

Dwa kroki milowe w naszej żegludze: krok pierwszy - przystąpiliśmy do organizacji, zrzeszającej największych europejskich dostawców przemysłowych (z zakresu węży i złączy dla przemysłu), krok drugi - w Choroszczy powstał zakład produkcyjny wykonujący końcówki specjalne.

Lata 2008-2010Na Tubesowej mapie pojawiły się oddziały w Polsce: Częstochowa (2008), Zielona Góra (2008), Olsztyn (2009), Bydgoszcz (2010) oraz za granicą: Tubes International Kazachstan (2010).

Rok 2012

Na początku czerwca 2012 roku uruchomiliśmy nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne w centrali firmy w Poznaniu. Głównym celem, dla którego powstało centrum, było sprawniejsze i efektywniejsze realizowanie dostaw do naszych klientów. Nowy kompleks posiada możliwość składowania 2000 palet magazynowych, dwupoziomową platformę odkładczą oraz przestronną strefą przyjęć i wydań towarów do naszych kontrahentów. W tym roku powstał także oddział w Płocku – naszych oddziałów w Polsce jest już 21.

Lata 2013-2015

Tubes kontynuuje żeglugę po nowych wodach - w Norwegii powstały dwa oddziały, natomiast w Iraku oraz Niemczech przedstawicielstwa.

Rok 2017

2017 rok przyniósł ważną zmianę organizacyjną, dzięki której możliwy jest nasz dalszy rozwój i poprawa efektywności. Wdrożyliśmy nowy system informatyczny. Wszystko po to, by jeszcze lepiej i szybciej obsługiwać naszych klientów.

Smutny czas - 8 listopada 2017 odszedł od nas założyciel firmy Richard Fredriksen - człowiek wyjątkowego formatu, odważny, pełny energii, o wielkim i ufnym sercu. Był szefem i przyjacielem, który zawsze był wśród nas. Ufał ludziom i wierzył w ich potencjał. Swoim przykładem pokazał, że warto polegać na drugiej osobie i dać szansę każdemu.

Rok 2018

Tubes International przekształciło się w firmę, która w szczególnym, jubileuszowym 2018 roku, posiada 23 oddziały w Polsce oraz 14 za granicą.

źródło i zdjęcia: Tubes International

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT