Stiebel Eltron przejmuje Danfoss Värmepumpar AB (Thermia)

Grupa Stiebel Eltron przejęła Danfoss Värmepumpar AB - trzeciego co do wielkości dostawcy na skandynawskim rynku pomp ciepła, którego roczna sprzedaż wynosi około 68 milionów euro. Thermia z siedzibą w Arvika w Szwecji zatrudnia 210 osób w Szwecji, Finlandii i Norwegii.

Stiebel Eltron przejmuje Danfoss Värmepumpar AB (Thermia)

Silna pozycja Thermii w krajach skandynawskich i jej nowoczesne portfolio produktów stanowią doskonałe uzupełnienie koncentracji Stiebel Eltron Group na ogrzewaniu i chłodzeniu z wykorzystaniem energii odnawialnej. Silna oferta Thermii pomoże Grupie Stiebel Eltron rozwinąć działalność na innych rynkach zdominowanych przez pompy ciepła solanka /woda, mówi dr Nicholas Matten, dyrektor zarządzający ds. Sprzedaży, marketingu i finansów Stiebel Eltron.

Ponieważ asortyment produktów jest bardzo niewielki, a na rynkach, na których firmy są silne, połączenie marek Thermia i Stiebel Eltron pomoże zabezpieczyć pozycję naszej połączonej działalności na coraz bardziej konkurencyjnym europejskim rynku grzewczym. Istnieje duża szansa na stworzenie synergii poprzez rozwój wspólnych platform technicznych i działań zakupowych, dodaje Dr Kai Schiefelbein, Dyrektor Zarządzający ds. Technologii, Zakupów i Zasobów Ludzkich Stiebel Eltron.

Thermia pozostanie aktywną marką Grupy w Skandynawii w ramach istniejących struktur dystrybucyjnych. Firma będzie nadal zarządzana przez obecny zespół kierowany przez Magnusa Galvmo. Cieszymy się, że możemy dołączyć do Grupy Stiebel Eltron, ponieważ Danfoss Värmepumpar AB znacząco przyczynia się do przyszłości Grupy Stiebel Eltron, mówi Magnus Glavmo.

Strony zgodziły się nie ujawniać wartości transakcji.

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT