Czy domofon może nas chronic?

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę tylko na komfort jaki zapewnia użytkowanie domofonu, jednak jego prawdziwe przeznaczenie jest znacznie ważniejsze: bezpieczeństwo domu i/lub przedsiębiorstwa. Eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i monitoringu polecają instalacje systemów wideodomofonowych aby uniknąć niebezpieczeństwa oraz wtargnięcia na teren prywatny przez osoby trzecie.

Czy domofon może nas chronic?

Często zaczynamy myśleć o bezpieczeństwie kiedy jest już na to za późno. Na przykład, kiedy zostaliśmy już obrabowani lub też czujemy nadciągające zagrożenie ze względu na częste przypadki włamań w naszej okolicy. Jest zatem ważne aby uprzedzić takie wydarzenia ponieważ, jak doradzają nam eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa, możemy zapobiec temu poprzez instalację systemu wideodomofonowego i/lub systemu kontroli dostępu.

Kto otwiera drzwi nieznajomym?

Co może być najbardziej zaskakujące, to fakt, że często to nasi właśni sąsiedzi otwierają drzwi do naszego budynku złodziejom, którzy zwyczajnie podają się za sprzedawców, listonoszy lub innych gości aby zdobyć zaufanie mieszkańców. Z tego powodu, organizacje zajmujące się tematem bezpieczeństwa, gorliwie odradzają aktywowanie drzwi wejściowych jeśli nieznana jest tożsamość gościa, w przeciwnym razie ryzykuje się bezpieczeństwem własnym oraz swoich sąsiadów.

W wielu przypadkach, system wideodomofonowy zostaje zakupiony w następstwie incydentu bądź niepomyślnego zbiegu okoliczności, który zagroził bezpieczeństwu całego sąsiedztwa bądź domostwa. Nie jest zatem przypadkiem, że takie obiekty są bardziej narażone na grabież. Złodzieje obierają je jako łatwy cel rabunkowy. W gestii administracji obiektu oraz monterów leży więc zalecić mieszkańcom instalację odpowiedniego systemu komunikacyjnego, jak na przykład systemu wideodomofonowego, tak aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. W jaki sposób można zachęcić do tego sąsiedzką społeczność?

Od dozorcy do domofonu: prosty krok

Wielu użytkowników odkłada instalację systemu wideodomofonowego ponieważ obawiają się, że pociągnie to za sobą prace budowlane a także wysokie koszty. Takie myślenie jest bardzo często błędne. Dzięki najnowszej technologii, takiej jak System Fermax DUOX, stare systemy domofonowe mogą zostać z łatwością zastąpione nowatorskimi i stylowymi terminalami wideodomofonowymi bez potrzeby okablowywania całego budynku, także bez potrzeby zatrudniania robotników budowlanych czy malarzy.

Interwencja profesjonalnego montera jest minimalna, można także zaoszczędzić znaczącą kwotę pieniędzy na kosztach robocizny. A co to oznacza? Oznacza to, że wspólne wydatki społeczności sąsiedzkiej są praktycznie zredukowane do kosztów założenia zewnętrznego panelu. Co więcej takie typy systemów ułatwiają osiągnąć porozumienie wśród sąsiadów, ponieważ nie ma potrzeby instalowania u wszystkich tego samego rozwiązania. Poprzez instalację zewnętrznego panelu z kamerą, każdy mieszkaniec może zadecydować czy chce konwencjonalny domofon czy monitor.

Kamera na zewnętrznym panelu może zostać aktywowana z mieszkania bez konieczności otrzymania połączenia: w ten sposób można zobaczyć co dzieje się na zewnątrz po usłyszeniu niepokojących odgłosów.

Zbyt wielu ludzi zapomina o ryzyku jakie podejmuje nie posiadając systemu wideodomofonowego w swoim domu. Dzięki postępom w technologii, instalacja takiego systemu jest wysoce opłacalna i nie przysparza żadnych komplikacji twoim sąsiadom. Zaniechanie instalacji wideodomofonu jest ryzykiem nie wartym podejmowania.

źródło i zdjęcia: Fermax Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT