Otulina Armaflex Ultima, jako pierwszy elastyczny materiał izolacyjny na świecie, otrzymała w tej kategorii najwyższą klasę s1 według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej. Jest to o tyle istotne, że dym powstały w wyniku spalania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, może nie tylko bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie, ale również mocno ogranicza widoczność, znacznie utrudniając przeprowadzenie skutecznej akcji ewakuacyjnej oraz ratunkowej.
Izolacja Armaflex Ultima, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach oraz wszędzie tam, gdzie zapewnienie bezpieczeństwa dużej ilości osób jest najwyższym priorytetem.
Wyroby Armaflex Ultima zapewniają najwyższy poziom niezawodności: zamknięta struktura komórkowa materiału, jej niska przewodność cieplna oraz nieprzepuszczalność pary wodnej długofalowo zabezpieczają rury przed ucieczką ciepła i problemami związanymi z kondensacją pary wodnej. W konsekwencji znacznie obniżone zostają długookresowe koszty eksploatacji instalacji. Dodatkowym atutem izolacji z syntetycznego kauczuku jest jej elastyczność. To bardzo istotne zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, np. w przypadku skomplikowanych instalacji.
źródło i zdjęcie: Armacell
Bezpieczeństwo ogniowe w parze z ekologią - otulina Armaflex Ultima
Armaflex Ultima firmy Armacell to elastyczna izolacja powstała na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań nie tylko spowalnia rozprzestrzenianie się ognia (klasa pożarowa B/BL-s1, d0 dla otulin oraz B-s2,d0 dla arkuszy o grubości powyżej 10 mm), ale również charakteryzuje się bardzo niewielką ilością dymu wydzielanego podczas spalania.

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
PUBLIKACJE FIRMY
Puls branży
PRODUKTY FIRMY
Nowości w serwisach
19 Sie
14:02
19 Sie
07:54
19 Sie
07:11
18 Sie
10:50
18 Sie
08:36
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Komentarze