Działalność Śląskiego Centrum Wody

Śląskie Centrum Wody zaczęło działać przy Uniwersytecie Śląskim, a tworzy je międzywydziałowy zespół badawczy. ŚCW ma stanowić pomost pomiędzy światem nauki a gospodarką w obszarach związanych z wodą i środowiskiem wodnym. Obszar naukowy dotyczący tematyki wody łączy zagadnienia z wielu dziedzin nauki, takich jak między innymi: potamologia, limnologia, hydrochemia, hydrobiologia, chemometria czy też biochemia.

Działalność Śląskiego Centrum Wody

Głównym zadaniem Śląskiego Centrum Wody będzie koordynacja działań naukowych, badawczo-rozwojowych, dydaktycznych i edukacyjnych związanych z szeroko pojętą wodą i gospodarką wodną, prowadzonych na różnych wydziałach uczelni. Centrum zajmie się też komercjalizacją wyników badań i wdrażaniem nowych technik i narzędzi.

Koncentrujemy się głównie na gospodarce wodnej, wykorzystujemy nowoczesne techniki badawcze do zarządzania nią i jej modelowania. To jest niesamowicie ważne. My nie mówimy, że jest deficyt wody, my chcemy mu zapobiec, powiedział dyrektor Śląskiego Centrum Wody dr Andrzej Woźnica.

źródło: PortalKomunalny.pl
zdjęcie: Gazeta Uniwersytecka UŚ

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT