Santos monitorowane dzięki firmie Bosch

Santos to nie tylko miasto, w którym znajduje się największy port w Brazylii, lecz także siedziba klubu piłkarskiego Santos FC, w którym w 1956 r. rozpoczął karierę Pelé - jeden z najsłynniejszych piłkarzy w historii futbolu.

Santos monitorowane dzięki firmie Bosch

Zarówno miasto jak i wybrzeże Santos są teraz o wiele bezpieczniejsze niż jeszcze kilka lat temu. W celu walki z przestępczością władze Santos zainstalowały w 2005 r. sześć kamer dozorowych Bosch, których zadaniem było monitorowały plaż w sezonie letnim. Dozór wizyjny przyniósł natychmiastowy efekt. Liczba złodziei przyłapanych na gorącym uczynku znacznie wzrosła, co pomogło ograniczyć ten proceder.

Zachęcone sukcesami władze miasta stopniowo rozbudowywały sieć kamer dozorowych Bosch, a ostatnio zdecydowały się na zakup kolejnych 36 kamer, które będą nadzorować plaże. Do końca 2016 r. całkowita liczba kamer Bosch w Santos zwiększy się do 700. W użyciu są kamery stałopozycyjne, kamery rozpoznające tablice rejestracyjne, kamery sieciowe PTZ AUTODOME oraz kamery ze zintegrowaną funkcją inteligentnej analizy wideo.

System dozoru wizyjnego jest dziś używany nie tylko do ochrony turystów, ale także mieszkańców miasta i przyczynia się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa w Santos. Kamery są wykorzystywane przez straż pożarną do wykrywania pożarów oraz przez policję do monitorowania ruchu drogowego. Funkcja identyfikacji tablic rejestracyjnych pomaga w analizie pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta.

Liczba kradzieży i włamań w Santos systematycznie maleje. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 roku liczba kradzieży zmalała o 9,8% w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku. Jednym z głównych zadań systemu dozoru wizyjnego jest odstraszanie potencjalnych przestępców. Kamery rejestrują obrazy, które można potem wykorzystywać w postępowaniach karnych, mówi Sérgio Del Brel, sekretarz wydziału ds. bezpieczeństwa.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT