Systemy rozproszone występują zwykle w dużych przedsiębiorstwach o zasięgu globalnym, które posiadają wiele lokalizacji w różnych regionach. Mogą to być na przykład międzynarodowe korporacje z biurami na całym świecie lub firmy sprawujące funkcje w zakresie bezpieczeństwa korporacyjnego, zarządzające wieloma systemami rozproszonymi geograficznie, takimi jak sieci metra czy sieci handlowe.
Dzięki nowej wersji oprogramowania BIS 4.3 firmy Bosch, firmy zarządzające systemami rozproszonymi mogą korzystać z zalet równoczesnego zarządzania wieloma serwerami. Wszystkie zmiany i uaktualnienia wprowadzone na serwerze centralnym są natychmiast powielane we wszystkich lokalizacjach i na wszystkich serwerach.
Managerowie ds. bezpieczeństwa mogą korzystać z jednego serwera autoryzacyjnego, aby zarządzać wieloma serwerami na całym świecie i sprawować centralną kontrolę nad użytkownikami kart, co ułatwia centralne autoryzowanie nowych pracowników lub modyfikację autoryzacji dostępu dla wszystkich użytkowników kart na świecie. Zmiany są wprowadzane bezzwłocznie, dzięki czemu pracownicy podróżujący pomiędzy różnymi lokalizacjami nie muszą na miejscu uzyskiwać pozwolenia na dostęp.
Z centralnego serwera autoryzacyjnego można udzielać dostępu także w poszczególnych regionach. Umożliwia to np. międzynarodowemu przedsiębiorstwu produkcyjnemu z siedzibą w Berlinie udzielić lub zablokować dostęp pracownikom posiadającym karty w zakładzie produkcyjnym w Brazylii bezpośrednio z lokalizacji w Berlinie.
Centralne zarządzanie użytkownikami kart jest dostępne w wersji oprogramowania BIS 4.3 na żądanie, jako opcja.
W nowej wersji oprogramowania BIS zwiększono także bezpieczeństwo dzięki zaawansowanym procedurom szyfrowania w komunikacji klient-serwer, a także poprzez umożliwienie instalacji oprogramowania BIS 4.3 firmy Bosch w systemie Windows 10 - najlepiej zabezpieczonym systemie operacyjnym firmy Microsoft.
źródło i zdjęcie: Bosch
Komentarze