Wszystkie sprzęty w zasięgu ręki, czyli jak funkcjonalnie rozmieścić osprzęt elektryczny w kuchni?

Wielu osobom dobrze zorganizowana kuchnia kojarzy się jedynie z doskonale zaopatrzoną spiżarnią i dużym zbiorem praktycznych urządzeń AGD. Mało kto zdaje sobie sprawę, że gwarantem wygodnego i bezpiecznego korzystania z kuchni jest starannie zaprojektowana instalacja oraz wygodnie rozmieszczony osprzęt elektryczny. Jak zorganizować układ gniazd, aby wszystko było funkcjonalne i estetyczne?

Wszystkie sprzęty w zasięgu ręki, czyli jak funkcjonalnie rozmieścić osprzęt elektryczny w kuchni?

Wygoda i bezpieczeństwo

Lodówka, piekarnik, kuchenka i zmywarka to podstawa wyposażenia każdej kuchni, jednak zwykle znaleźć w niej można również sporo innych urządzeń – ekspres ciśnieniowy, parowar, blender czy grill elektryczny. Wiele z tych produktów wymaga stałego podłączenia do prądu, inne często wykorzystywane są w tym samym czasie, dlatego też urządzenie przestrzeni do gotowania w sposób przyjazny użytkownikowi wymaga precyzyjnego zaprojektowania instalacji elektrycznej. Doskonałym sposobem na usprawnienie pracy każdego kucharza są liczne, łatwo dostępne oraz odpowiednio usytuowane gniazda wtyczkowe. Dzięki nim często używane urządzenia (ekspres do kawy, czajnik elektryczny czy toster), będą mogły zostać podłączone do prądu w jednym miejscu i nie trzeba będzie ich odłączać w chwili, gdy zechcemy skorzystać np. z robota kuchennego czy sokowirówki. Na ten sprzęt będą czekały dodatkowe, wolne gniazda. Dobierając osprzęt elektryczny do kuchni, poza kwestią dostępności gniazd elektrycznych, należy zwrócić baczną uwagę na jeszcze jeden problem- bezpieczeństwo. Jeżeli zdecydujemy się na montaż osprzętu w pobliżu zlewozmywaka czy kuchenki, czyli w miejscach narażonych na działanie wody, konieczny jest wybór odpowiednio zabezpieczonych gniazd, takich jak gniazda bryzgoszczelne, które doskonale sprawdzą się w newralgicznych punktach kuchni.


Rozwiązania kompaktowe dla większej wygody

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego zazwyczaj podłączone są do gniazd elektrycznych ukrytych przed okiem postronnego obserwatora, np. umieszczonych tuż za sprzętem lub ukrytych pod zabudową meblową. Inaczej ma się rzecz w przypadku tzw. drobnego AGD, z którego korzysta się w zależności od aktualnych potrzeb – gdzie gniazda muszą być zamontowane na zewnątrz. W zależności od potrzeb wybrać można gniazda pojedyncze bądź podwójne, z uziemieniem lub bez niego, jak i również potrójne EURO. W strategicznych miejscach dobrze wyposażonej w sprzęt kuchni warto dodatkowo rozważyć zastosowanie kilku różnych gniazd w praktycznej ramce wielokrotnej potrójnej, poczwórnej czy nawet pięciokrotnej, zatem bez problemu można dobrać liczbę łączników i gniazd w taki sposób, który najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji. Ramki wielokrotne można montować zarówno w pionie, jak i w poziomie, więc niezwykle łatwo można je dopasować do zabudowy meblowej i umieścić nawet na niewielkiej przestrzeni.

Elegancja i urok prostych rozwiązań

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, dlatego też musi ona być nie tylko funkcjonalna, ale także urządzona w zgodzie z poczuciem estetyki właścicieli. Zasada ta dotyczy wszystkich elementów wyposażenia, również osprzętu elektrycznego. Gniazda i łączniki oprócz subtelnego kształtu powinny dawać oryginalny efekt wizualny oraz sprawiać, że praktyczny z założenia osprzęt stanie się elementem dekoracyjnym. Co więcej aktualnie producenci osprzętu oferują produkty nie tylko w tradycyjnej bieli ale i również różnych, modnych kolorach, ułatwiając dopasowanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

źródło i zdjęcia: Ospel. S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT