Branżowa dyskusja o miedzi i jej walorach

O wielu aspektach oraz szerokich zastosowaniach instalacji z rur miedzianych m.in. w budownictwie, chłodnictwie i służbie zdrowia rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Europejski Instytut Miedzi. Omówiono także problem zdrowotny stosowania miedzi i jej wpływ na zapobieganie rozwojowi bakterii legionelli w instalacjach wody pitnej i ciepłej.

Branżowa dyskusja o miedzi i jej walorach

Miedź jest materiałem naturalnym o doskonałych własnościach fizycznych, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie. Jedną z dziedzin, w której powszechnie wykorzystuje się ten metal, są instalacje sanitarne, gazowe, ogrzewcze i ostatnio coraz częściej solarne instalacje cieplne. Popularność miedzi opiera się na wyjątkowej kombinacji jej właściwości: jest trwała, niezawodna i odporna na wysoką temperaturę oraz korozję, a także zapobiega rozwojowi bakterii chorobotwórczych.

Szerokie spektrum zastosowania miedzi w różnorodnych instalacjach i jej wyjątkowe właściwości były tematem konferencji zorganizowanej przez Europejski Instytut Miedzi podczas targów Instalacje 2016. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli firm z branży instalacyjnej, ale również projektantów i instalatorów.

Wzięło w niej udział ponad pół setki zainteresowanych, głównie przedstawiciele firm handlowych branży instalacyjnej, projektanci, instalatorzy, ale również dziennikarze prasy branżowej. W trakcie każdej z sześciu prezentacji pod wspólnym hasłem "Instalacje z miedzi - zastosowania uniwersalne z gwarancją niezawodności i trwałości" prelegenci przedstawiali różne rozwiązania oraz odpowiadali na liczne pytania zadawane z sali. Dodatkowo już po spotkaniu była okazja do  indywidualnych rozmów na temat wspólnych działań związanych z rozwojem zastosowań instalacji z rur miedzianych w budownictwie. Na zakończenie konferencji  organizatorzy wyróżnili okolicznościowymi statuetkami dziesięć firm za długoletnią współpracę z Europejskim Instytutem Miedzi.

źródło i zdjęcie: Europejski Instytut Miedzi (EIM)

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT