Ograniczenia w dostawach i poborze energii w Polsce

Od 10 sierpnia operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) wprowadzają ograniczenia w dostawach i poborze energii w całym kraju – podały PSE w komunikacie. Premier Ewa Kopacz uspokajała na konferencji prasowej, że indywidualnym odbiorcom oraz instytucjom takim jak szpitale nie grożą przerwy w dostawach energii.

Ograniczenia w dostawach i poborze energii w Polsce

W poniedziałek PSE ogłosiły dla Polski od godziny 10.00 do godz. 17.00 stopień zasilania 20 oraz od godz. 17.00 do godz. 22.00 stopień zasilania 19 i przewidują od godz. 22.00 do godz. 10.00 11 sierpnia stopień zasilania 11.

Kopacz: dostawy energii dla odbiorców indywidualnych nie są zagrożone

Indywidualnym odbiorcom oraz instytucjom takim jak szpitale nie grożą przerwy w dostawach energii - zapewniła w poniedziałek premier Ewa Kopacz. Polskie Sieci Elektroenergetyczne wprowadziły ograniczenia w związku z upałami i niskim poziomem wód niezbędnych w procesie chłodzenia.

"Mimo trudnej sytuacji w polskiej energetyce mamy dla obywateli, czyli dla bezpośrednich odbiorców prądu, dobrą informację. Indywidualnym odbiorcom, ale też takim instytucjom jak szpitale czy innym instytucjom podobnym, które gwarantują nam bezpieczeństwo i zdrowie, nie grożą przerwy w dostawach prądu" - powiedziała po spotkaniu zespołu zarządzaniu antykryzysowego. Jak poinformowała, częściowe ograniczenia będą jednak dotykać ponad 1,6 tys. przedsiębiorstw, przy czym nie powinny mieć one negatywnego wpływu na ich zdolności produkcyjne. "Będziemy robić wszystko aby te ograniczenia w dostawach prądu były jak najmniej uciążliwe" - zapewniła premier.

źródło: Onet.pl
zdjęcie: pixabay.com/blickpixel

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT