Buderus zapewnia idealną temperaturę w Nowym Muzeum Akropolu w Atenach

Jeśli na trasie Twojego wakacyjnego wyjazdu znajdą się Ateny, zaplanuj wizytę w Nowym Muzeum Akropolu. W budynku o powierzchni 23 tys. m2 zgromadzone są liczne zabytki pochodzące z czasów starożytnej Grecji. Zachowanie dziedzictwa kulturowego Grecji jest głównym zadaniem tego obiektu, dlatego ważnym elementem inwestycji była decyzja dotycząca systemu grzewczego. Musiał być wydajny i niezawodny - wybór padł na kotły stalowe Logano SK725 marki Buderus.

Buderus zapewnia idealną temperaturę w Nowym Muzeum Akropolu w Atenach

Nowe Muzeum Akropolu: antyk i nowoczesność

Muzeum pokazuje historię Akropolu w Atenach. W nowocześnie urządzonym, trzypiętrowym budynku na zwiedzających czeka wiele antycznych skarbów. Budynek mieści także audytorium dla 200 osób, teatr z 180 miejscami oraz kafeterię i sklep z pamiątkami. Aby zapewnić pomieszczeniom i znajdującym się w nich eksponatom odpowiednią temperaturę oraz zagwarantować ciepłą wodę w pomieszczeniach sanitarnych, konieczne było zaprojektowanie wydajnego i niezawodnego systemu grzewczego dla całego muzeum.

Wysoce wydajny system

Wymagania dla systemu grzewczego, który sprostałby zadaniu, były bardzo wysokie: wydajność i oszczędność okazały się równie ważne jak niezawodność. Inwestorzy zdecydowali się więc na system składający się z trzech kotłów stalowych Logano SK725, każdy o mocy 870 kW. Kotły te wyróżniają się optymalnym spalaniem oraz bardzo skuteczną izolacją cieplną. W połączeniu z trzema zasobnikami ciepłej wody użytkowej Logalux SU1000, każdy o pojemności 1000 litrów, stworzyły rozwiązanie, które gwarantuje także wydajne zaopatrzenie w ciepłą wodę. Ciepło wytwarzane przez kotły jest rozprowadzane po muzeum poprzez wymienniki ciepła i ogrzewanie podłogowe.

Nowoczesna regulacja

Kocioł stalowy Logano SK725 marki BuderusPracą kotłów sterują inteligentne systemy regulacji Logamatic 4311 i 4312 należące do serii Logamatic 4000. Strategią kaskady kotłów kieruje moduł funkcyjny FM447. W ten sposób udało się zaimplementować nowoczesność w Nowym Muzeum Akropolu w Atenach - antyczne skarby są dziś chronione także przez innowacje Buderusa.

Nowe Muzeum Akropolu:

 • 23 000 m2 powierzchni
 • 3 stalowe kotły grzewcze Logano SK725, każdy o mocy znamionowej 870 kW

Zastosowane stalowe kotły grzewcze Logano SK725

 • Szeroki zakres mocy zastosowanej kaskady: od 691 do 2610 kW
 • Optymalne wykorzystanie energii dzięki wysokiej sprawności cieplnej do 93%
 • Wyjątkowo ekonomiczna eksploatacja
 • Niski poziom emisji substancji szkodliwych w spalinach
 • Wymiary zoptymalizowane do wniesienia przez otwór drzwiowy
 • 3 zasobniki ciepłej wody użytkowej Logalux SU1000 zapewniają efektywne podgrzewanie wody
 • Modułowe i cyfrowe systemy regulacji Logamatic 4311 i 4312
 • Inteligentny moduł funkcyjny FM447
 • Efektywna i komfortowa dystrybucja ciepła za pośrednictwem wymienników ciepła i ogrzewania podłogowego

źródło: materiały prasowe Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT