Spotkanie branży biogazu na RENEXPO® Poland

Biogaz niesie za sobą wiele korzyści m. in. dla rolnictwa, środowiska i odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Ma różnorodne możliwości zastosowania, a ponadto daje się magazynować. Pod tym względem ma wyraźną przewagę nad innymi źródłami energii odnawialnej, a mimo to nadal w Polsce istnieje niewielka ilość biogazowi. Powodami, które skutecznie spowalniają rozwój tej branży są ciągle napotykane trudności oraz brak wsparcia ze strony samorządów.

Spotkanie branży biogazu na RENEXPO® Poland

Na początku warto wspomnieć o zaletach wynikających ze stosowania instalacji biogazowych. Jak wiadomo przede wszystkim jest to tzw. produkowanie "zielonej energii", przyjaznej dla środowiska. Ważną zaletą jest również redukcja emisji metanu, metan powstający w czasie niekontrolowanej fermentacji po dostaniu się do atmosfery jest 21 razy bardziej szkodliwy niż CO2, z uwagi na efekt cieplarniany, ponadto obniżenie kosztów składowania odpadów, uzyskiwanie wydajnego i łatwo przyswajalnego przez rośliny nawozu naturalnego, a także co jest równie bardzo ważne to dywersyfikacja źródeł energii, czyli krok w kierunku samowystarczalności energetycznej i uniezależnienia się od paliw kopalnych.

Należy tylko spojrzeć na naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są krajem bardzo czułym na punkcie ochrony środowiska i uznały technologię biogazowni za proekologiczną. Dlatego też w celu rozwoju biogazowni wprowadziły finansowe zachęty do ich budowy i dziś mają ich ponad 7 tysięcy, w tym większości rolniczych.

Biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej w Polsce, takie instalacje produkują energię w sposób ciągły, niezależnie od warunków pogodowych. Polska, jako trzeci co do wielkości obszar rolniczy w Unii Europejskiej, dysponuje wręcz doskonałą bazą surowcową dla produkcji biogazu. W celu rozpowszechniania wiedzy na temat tej branży oraz pokazania potencjału jaki tkwi w biogazowniach będzie organizowany przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego - UPEBI przy współpracy z REECO Poland po raz już czwarty Forum Biogazu w ramach 5. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland, które odbędą się w dniach 22-24 września 2015 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Warto być w miejscu, gdzie spotyka się branża, tymi słowami Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland, zaprasza wszystkich związanych z branżą biogazowa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Podczas forum będzie o małych biogazowniach i dostępnych technologiach, o biogazowniach szytych na miarę dla własnych potrzeb, pobocznej działalności. Zostanie również przeprowadzony wykład dotyczący ultradźwiękowego wsparcia rozbicia biomasy - prawda czy mit o zwiększonej produktywności. Ponadto postaramy się udzielić odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Co z nowymi roślinami energetycznymi, czy zastąpią kukurydzę i zagoszczą na dobre w polskich biogazowniach? Biogazownia przemysłowa, czy w Polsce udaje się prowadzić biogazownie z sukcesem. Czy może być dochodowa? Tradycyjnie pod koniec forum również będzie przeznaczony czas na dyskusję, mówi Sylwia Koch-Kopyszko - Prezes UPEBI (Unii Producentów i Pracodawców Branży Biogazowej).

Wstęp na targi jak i udział w 4. Forum Biogazu będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji.

Targi RENEXPO® Poland to doskonała okazja dla osób którzy chcą zaczerpnąć bezpośrednio od specjalistów, szczegółowych oraz najnowszych informacji dotyczących branży biogazowej, mówi Małgorzata Bartkowski, Projekt Manager RENEXPO® Poland.

RENEXPO® Poland już od 2011 r. stanowi nowoczesną platformę transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obrębie krajowego i międzynarodowego sektora energetycznego. W ciągu zaledwie trzech lat targi organizowane przez REECO Poland zyskały w naszym kraju renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com

źródło i zdjęcie: REECO Poland

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT