Kongres VEUKO dla branży zduńskiej już w maju

Przy okazji odbywającego się w maju najważniejszego dla europejskiej branży zduńskiej dorocznego Kongresu VEUKO (Związku Europejskich Zdunów), organizator kongresu ze strony Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie V-ce Prezes Jacek Ręka chcąc wykorzystać obecność w Krakowie tak znakomitych gości w celu nagłośnienia europejskich sposobów walki ze smogiem i ekologicznego palenia drewnem w kominkach i piecach, postanowił równocześnie zorganizować pierwszą w Polsce konferencję naukową.

 Kongres VEUKO dla branży zduńskiej już w maju

Konferencja naukowa odbędzie się na największej krakowskiej uczelni AGH i pod patronatem OSKP. Jej temat "Drewno - polskie OZE, czyli rozwój energetyki prosumenckiej opartej na technologiach czystego spalania" ma pomóc odrzucić błędne argumenty zwolenników zakazu spalania paliw stałych i zjednoczyć środowiska naukowe wokół tego tematu.

Na konferencję zostaną zaproszeni wybitni specjaliści z dziedziny prawa oraz wybitni naukowcy, polscy i zagraniczni, którzy będą poruszać tę tematykę. Ma ona pomóc wypracować uzasadnienie do ukształtowania rozwiązań prawnych mających wspierać zastosowanie drewna jako paliwa w energetyce rozproszonej, komfortu cieplnego w domach mieszkalnych ogrzewanych energią z drewna oraz możliwości finansowania projektów opartych na OZE.

W czasach, gdy wytwarzanie energii cieplnej z surowców konwencjonalnych - nieodnawialnych staje się z rok na rok coraz droższe i coraz bardziej uzależnia ich odbiorców, jest bardzo ważne by zainteresować się tematem wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii do tworzenia niezależnej i najtańszej energetyki rozproszonej, a zwłaszcza najbardziej dostępnego drewna - biomasy.

Wykorzystanie drewna - biomasy w małych urządzeniach w domach mieszkalnych może stać się nie tylko najtańszym, a zarazem bardzo wygodnym sposobem ogrzewania, ale może w przyszłości stanowić także przełożenie na znaczny udział w przyjętym limicie wykorzystania OZE w produkcji energii w naszym kraju, a także w Europie.

źródło i zdjęcia: Cebud s.c.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT