Komfort akustyczny w centrum uwagi AERECO WENTYLACJA

Firma aereco, oferując systemy skutecznej wentylacji zapewniające komfort higieniczny, termiczny i energetyczny, nie może zapomnieć również o parametrze komfortu akustycznego, który jest uznawany za bardzo istotny z punktu widzenia użytkownika wentylacji.

Komfort akustyczny w centrum uwagi AERECO WENTYLACJA

Zastosowanie systemu wentylacji aereco pozwala na uzyskanie wyjątkowo dobrych parametrów ciśnienia akustycznego zarówno w kuchniach, łazienkach jak i w pokojach z aneksem kuchennym (25 dB w porze nocnej).

Tak dobre parametry są możliwe dzięki odsunięciu wentylatorów na dach, zastosowaniu właściwie dobranych tłumików minimalizujących przenikanie hałasu do pionu zbiorczego oraz zastosowaniu kratek HIGROsterowanych BXL/BXC, które tłumią hałasWysokie parametry akustyczne kratek zapobiegają przenikaniu hałasu pomiędzy mieszkaniami podłączonymi do tego samego pionu wentylacyjnego. 

Wysokie parametry akustyczne nawiewników okiennych i ściennych ograniczają hałas przenikający przez przegrody zewnętrzne zapewniając jednocześnie skuteczny nawiew powietrza o zakładanych wielkościach przepływu. 

Jak ograniczyć hałas w instalacji wentylacyjnej ?

• Ograniczenie poprzez stosowanie podkładek antywibracyjnych dla dużych wentylatorów, elastyczne kołnierze podczas prowadzenia przewodów przez przegrody oraz elastyczne połączenia wentylatora z siecią przewodów.

Hałas emitowany w wyniku pracy urządzeń

• Ograniczenie poprzez optymalizację parametrów pracy oraz stosowanie wentylatorów z izolacją akustyczną, optymalizacja prędkości przepływającego w przewodach powietrza, stosowanie tłumików hałasu oraz przewodów z izolacją akustyczną.

Hałas emitowany do pomieszczeń

• Ograniczenie poprzez stosowanie kratek i nawiewników o odpowiedniej charakterystyce akustycznej.

Firma aereco prowadzi w Polsce profesjonalną obsługę klientów udzielając porad technicznych na każdym etapie inwestycji: projektowania, instalacji, rozruchu, eksploatacji.

źródło i zdjęcia: AERECO WENTYLACJA


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT