Termometr szklany - kontrolerem pracy automatyki

To hasło zawarte w materiałach informacyjnych firmy Kujawska Wytwórnia Termometrów z Włocławka mimo gwałtownego rozwoju automatyki nadal jest aktualne.

Termometr szklany - kontrolerem pracy automatyki

Termometr szklany jako jedyny miernik temperatury posiada dużą dokładność i stałe wskazania, a jego awarie (stłuczenie, rozerwanie słupka cieczy) powodujące złe wskazania są możliwe do oceny przez użytkownika na stanowisku pracy.

Tych cech nie posiadają mierniki bimetaliczne i elektroniczne, które nawet po rozkalibrowaniu pokazują"jakąś" temperaturę, niekoniecznie prawidłową, nie sygnalizując awarii. Błędy ich wskazań możliwe są do oceny dopiero w laboratorium pomiarowym.

Z tego powodu w urządzeniach obok czujników elektrycznych stosuje się do prowadzenia okresowej kontroli termometry szklane dlatego ważne jest stosowanie termometrów szklanych sprawdzonych i uznanych producentów. Termometrów, których wskazania są zgodne z wzorcami przyjętymi na całym świecie. Często stosowane na instalacjach termometry bimetaliczne mimo dobrej czytelności ze względu na swoją budowę nie dają pewności wskazań.

Zamiast kontrolować automatykę same wymagają częstej kalibracji. Godnym uwagi jest fakt, że termometr szklany pracuje bez potrzeby zasilania w energię. Cecha ta, w przypadku awarii zasilania w energię urządzeń technologicznych, pozwala nadal kontrolować zachodzące procesy w instalacji, w porę zapobiegać poważnym awariom.

W ofercie firmy:

  • Psychometr Augusta
  • Termometr do laboratorium w oprawie niklowanej
  • Termometr meteorologiczny glebowy
  • Termometr meteorologiczny maksymalny
  • Termometr meteorologiczny minimalny
  • Termometr meteorologiczny zwykły
  • Katatermometr     

źródło i zdjęcie: Kujawska Wytwórnia Termometrów

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT